Trwa ładowanie...

Kim jest gość Kuby Wojewódzkiego Bill Pullman?

Bill Pullman został gościem programu "Kuba Wojewódzki". Aktor zagrał główną rolę w ostatnim filmie wyprodukowanym przez Piotra Woźniaka-Staraka "Ukryta gra". Angaż międzynarodowej sławy do polskiej produkcji jest sporym wyczynem.

Kim jest gość Kuby Wojewódzkiego Bill Pullman?Źródło: Materiały prasowe
d1xkvnp
d1xkvnp

Bill Pullman trafił do świata filmu w nietypowy sposób. Po ukończeniu studiów ze sztuki, został wykładowcą dramatu w college’u. Prowadził kółko teatralne. Pod namową uczniów spróbował swoich sił przed kamerą.

Filmografia Billa Pullmana

#

Zadebiutował w 1986 r. rolą w "Bezlitosnych ludziach" u boku Danny’ego DeVito. Kolejnym występem w "Kosmicznych jajach" w reżyserii Mela Brooksa udowodnił, że świetnie odnajduje się w rolach komediowych.

Zobacz: "Ukryta gra": zwiastun

Bill Pullman nie pozwolił na to, aby go zaszufladkować. Grał w dramatach, komediach, romansach i dreszczowcach. Na tym polu wyróżnia się jego kreacja w horrorze "Wąż i tęcza" Wesa Cravena, twórcy "Krzyku" i "Koszmaru z ulicy Wiązów".

d1xkvnp

Na lata 90. przypadła złota era aktora. Bill Pullman stał się popularny po rolach w "Ich lidze" z Madonną, "Bezsenności w Seattle" z Meg Ryan i Tomem Hanksem i "Ja cię kocham, a ty śpisz" z Sandrą Bullock.

Bill Pullman w roli prezydenta

#

Przełomowy był dla niego rok 1996, kiedy to wcielił się w prezydenta Stanów Zjednoczonych w filmie "Dzień niepodległości". Zaraz potem zagrał u samego Davida Lyncha w "Zagubionej autostradzie", okrzykniętej thrillerem wszechczasów.

W kolejnych latach aktor nie miał dobrej passy. Bill Pullman zagrał w słynnej "Cienkiej czerwonej linii", ale sceny z nim wycięto z filmu. Kolejne produkcje z jego udziałem nie odnosiły sukcesów.

d1xkvnp

Dopiero od 2017 r. aktor powrócił do pierwszej ligi. Wystąpił w nominowanej do Złotych Globów "Wojnie płci" oraz serialu "The Sinner".

Bill Pullman w filmie "Ukryta gra"

#

8 listopada do polskich kin zawita "Ukryta gra" w reżyserii Łukasza Kośmickiego. Bill Pullman zagrał w nim amerykańskiego matematyka Joshuę Mansky’ego. Wybitny geniusz zostaje przymuszony do rozegrania pojedynku szachowego z radzieckim mistrzem gry. Dochodzi do niego w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, w samym środku zimnej wojny.

Film został wyprodukowany przez Watchout Studio, którego współzałożycielem był Piotr Woźniak-Starak. Tragicznie zmarły producent do ostatniej chwili nadzorował prace montażowe. "Ukryta gra" została po raz pierwszy pokazana na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Film opuścił festiwal z Nagrodą Specjalną Jury dla reżysera oraz Złotym Lwem dla montażystów.

d1xkvnp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1xkvnp