Trwa ładowanie...

Kayah wystąpi, ale... na gali "Wyborczej". "Traktujemy to jako gest solidarności z artystką"

Niedoszły występ Kayah podczas tegorocznego festiwalu w Opolu odbił się szerokim echem w mediach. Finalnie, choć artystka mogła zaśpiewać, sama zrezygnowała z udziału. Wielu stanęło za nią murem. "Gazeta Wyborcza" nawet zaprosiła wokalistkę na uroczystość wręczenia nagrody "Człowieka Roku", którą otrzyma Frans Timmermans.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Kayah wystąpi, ale... na gali "Wyborczej". "Traktujemy to jako gest solidarności z artystką"Źródło: ONS.pl
d3ql1wh
d3ql1wh

Podczas gali odbędzie się także część artystyczna. "Gazeta Wyborcza" postanowiła zaprosić na nią Kayah. - Traktujemy to jako gest solidarności z artystką – powiedział telewizji Republika Jarosław Kurski, zastępca redaktora naczelnego gazety.

Zaznaczmy, że ten gest solidarności dotyczy niedoszłego występu Kayah na festiwalu w Opolu. Wokalistka miała zaśpiewać w koncercie jubileuszowym Maryli Rodowicz, ale media obiegła wieść, iż TVP nie zgadza się na jej występ. Mimo iż interweniowała sama Rodowicz, a Jacek Kurski zapewniał, że nie ingeruje w skład występujących i Kayah może pojawić się na scenie, artystka sama zrezygnowała i wydała w tej sprawie oficjalne oświadczenie. Zaproszenie jest dodatkowo o tyle wymowne, że Jarosław Kurski jest starszym bratem Jacka Kurskiego, prezesa TVP i nie od dziś wiadomo, że panowie prezentują zgoła inne poglądy. Gest zaproszenia Kayah po całej aferze wokół festiwalu organizowanego przez TVP jest wyrazistym tego przejawem.

Nagroda "Człowieka Roku" zostanie wręczona po raz 19. Jej laureatem jest Frans Timmermans. - W 28 urodziny "Gazeta Wyborcza" nagrodzi obrońcę wartości, na których zbudowano Unię Europejską. Frans Timmermans to wielki przyjaciel Polski. Jesteśmy pełni uznania dla jego starań, by w Polsce szanowane były zasady państwa prawa, niezależne sądownictwo, system wzajemnej kontroli władz i prawa człowieka –powiedział Jarosław Kurski w wywiadzie udzielonym portalowi wirtualnemedia.pl.

d3ql1wh

Wręczenie nagród "Człowieka Roku Gazety Wyborczej" i uroczysta gala odbędzie w piątek, 19 maja w warszawskiej siedzibie "Gazety Wyborczej" i Agory. Laudację na cześć laureata wygłosi Włodzimierz Cimoszewicz, zaś całą uroczystość poprzedzi debata "Nadzieja dla Europy" z udziałem zaproszonych gości, m.in. Klausa Bachmanna, profesora politologii na Uniwersytecie SWPS, byłego korespondent prasy niemieckiej w Polsce, Sylvie Kauffmann, francuska publicystka, była korespondentka AFP w Warszawie, Moskwie i Waszyngtonie, była dyrektor wydawnicza i redaktor naczelna "Le Monde" oraz Iwan Krastew, bułgarski politolog, szef Centrum Strategii Liberalnych w Sofii i wykładowca w Instytucie Nauk o Człowieku w Wiedniu. Debatę poprowadzi redaktor naczelny gazety, Adam Michnik.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d3ql1wh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ql1wh