Trwa ładowanie...
d4myspb

Katey Sagal ujawniła, co tak naprawdę sądzi o kultowym serialu. "Świat według Bundych" promuje mizoginizm?

Dopiero po latach gwiazda przyznała, że gra w serialu "Świat według Bundych" była niezgodna z jej światopoglądem. Zarzuciła produkcji, że promuje silne uprzedzenie w stosunku do kobiet.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Kadr z serialu "Świat według Bundych"
Kadr z serialu "Świat według Bundych" (AFP)
d4myspb

W tym roku serial "Świat według Bundych" obchodzi swoje 30-lecie. Z tej okazji Katey Sagal, odtwórczyni roli Peggy, udzieliła wywiadu, w którym opowiedziała o kulisach pracy na planie sitocomu. Okazało się, że aktorka nie ma najlepszego zdania o produkcji, w której występowała przez całą dekadę. Gwiazda przyznała, że "Świat według Bundych" jest mizoginiczną produkcją, a to, w jaki sposób traktowano bohaterki w serialu, jest niedopuszczalne.

- To nie był mój system wartości i to nie ma nic wspólnego z byciem aktorem. Zostałam jedynie zatrudniona do zagrania pewnej roli. Właśnie wtedy zrozumiałam, na czym naprawdę polega moja praca - powiedziała na antenie.

Aktorka przyznała także, że mimo iż nie zgadzała się ze sposobem, w jaki w serialu zaprezentowane zostały kobiety, przystała na współpracę z producentami.

d4myspb

- Wierzę w moją pracę, która polega głównie na interpretacji materiału. Kiedy pytasz mnie, czy uważam, że kobiety powinny być portretowane w mizoginiczny sposób, to oczywiście odpowiadam "nie". Jednak wcielanie się w rolę Peggy nie miało nic wspólnego z tym, co sądzę o tej kwestii prywatnie. To była moja praca - podsumowała.

Przypomnijmy, że "Świat według Bundych" ("Married... with Children") to amerykański serial komediowy, opowiadający o losach chicagowskiej rodziny nieudaczników o nazwisku Bundy. Jej jedynym żywicielem jest wiecznie niezadowolony sprzedawca butów, Al Bundy (Ed O'Neill). Jedynym źródłem jego fascynacji jest telewizor, któremu poświęca swój cały wolny czas. Małżonka Ala, Peggy (Katey Sagal) całymi dniami przesiaduje przed telewizorem, oglądając "The Oprah Winfrey Show" i "The Phil Donahue Show", zajadając się z przejęciem popcornem i czekoladkami, wypalając przy tym papierosa za papierosem. Al i Peggy mają dwójkę nastoletnich dzieci - Buda (David Faustino) oraz Kelly (Christina Applegate). Jak na stereotypowe rodzeństwo przystało, nie przepuszczą żadnej okazji, aby wzajemnie sobie dokuczać, albo donosić na siebie.

Premiera w USA miała miejsce 5 kwietnia 1987 roku na kanale Fox, a emisję zakończono po 10 latach - w roku 1997. W Polsce mogliśmy oglądać ten serial na stacji Polsat.

Tutaj sprawdzisz aktualną ramówkę Telewizji WP

Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d4myspb

Podziel się opinią

Share
d4myspb
d4myspb