Katarzyna Skrzynecka: Zobaczcie, co teraz robi była prowadząca ''Tańca z gwiazdami''
Zobaczcie zdjęcia z iście wariackiego przedsięwzięcia, w którym realizuje się dzisiaj Katarzyna Skrzynecka oraz przypomnijcie sobie czasy, gdy jako aktorka była częstym gościem na ekranach polskich kin!
Dołączyła do iście wariackiego przedsięwzięcia
Prezenterka powróciła do zajęcia, które rozsławiło ją zanim stała się jedną z najpopularniejszych i najlepiej zarabiających gwiazd polskich telewizji, czyli grania. Jako dyplomowana aktorka i utalentowana piosenkarka, zamiast rozpaczać nad swoim losem, przyjęła rolę i znów występuje na scenie!
Zobaczcie zdjęcia z iście wariackiego przedsięwzięcia, w którym realizuje się dzisiaj Katarzyna Skrzynecka oraz przypomnijcie sobie czasy, gdy jako aktorka była częstym gościem na ekranach polskich kin!
W teatrze dla ekscentrycznych transwestytów
Była prowadząca Tańca z Gwiazdami występuje obecnie w wystawianym na deskach stołecznego Teatru Komedii *przedstawieniu *„Klatka wariatek”. Na scenie partneruje jej pamiętny Arnie z serialu „13 posterunek”, czyli Piotr Zelt. Aktorka para prezentuje się niezwykle. Jeśli zamiarem Katarzyny Skrzyneckiej było zerwanie z dotychczasowym wizerunkiem, ten występ wydaje się doskonałym wyborem!**
Akcja sztuki, osadzona jest na scenie i za kulisami niekonwencjonalnego nocnego klubu na Lazurowym Wybrzeżu. Artyści wcielają się w konserwatywnych polityków, którym los spłatał figla i wrzucił ich do teatru dla ekscentrycznych transwestytów.
W spektaklu Klatka wariatek oprócz Zelta i Skrzyneckiej można także zobaczyć m.in. Kamila Kulę, Jacka Bończyka i Leszka Stanka.
Wygrała Opole
Być może nie każdy już dziś pamięta, że zanim Katarzyna Skrzynecka skupiła się na karierze telewizyjnej była jedną z najbardziej obiecujących polskich aktorek. Została nawet wyróżniona Nagrodą im. Zbyszka Cybulskiego przyznawaną młodym artystom „za wybitną indywidualność”.
Odznaczająca się niebagatelną urodą aktorka filmowa i teatralna oraz piosenkarka urodziła się 3 grudnia 1970 roku w Warszawie. Jeszcze zanim została dyplomowaną aktorką, mogła poszczycić się występami na scenie i w filmie, a także sukcesami wokalnymi, w czym niewątpliwie pomogło jej wykształcenie muzyczne na Wydziale Fortepianu i Wydziale Wokalistyki warszawskiej Szkoły Muzycznej II stopnia.
Będąc jeszcze licealistką, zdobyła Grand Prix Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lublinie i możliwość wyjazdu na pomaturalne stypendium do Paryża, a na I roku studiów *wygrała Festiwal Opole 1990*, debiutując piosenką Włodzimierza Korcza „Błądzę w chmurach”.
zdobyła Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego
Po fali pierwszych sukcesów, wciąż jako studentka, rozpoczęła pracę zawodową na deskach Teatru Dramatycznego w Warszawie, gdzie na zmianę z Katarzyną Groniec grała główną rolę żeńską w musicalu „Metro” (1992). Jednocześnie zaczęła regularnie koncertować z własnym repertuarem muzycznym na terenie całego kraju.
Studia w warszawskiej PWST ukończyła w 1993 roku (dyplom w 1994). W tym samym roku zdobyła prestiżową Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego przyznawaną młodym aktorom „za wybitną indywidualność”.
W filmie zadebiutowała już w 1985 roku – był to obraz Jakuba Z. Rucińskiego „Pewnego letniego dnia...” z Bożeną Dykiel i Krzysztofem Kowalewskim.
Grała nie tylko w polskich filmach
Jako studentka PWST wystąpiła u Leszka Wosiewicza w obrazie „Cynga” (1991), Jana Kidawy- Błońskiego w „Pamiętniku znalezionym w garbie” (1992), u Kazimierza Kutza w „Strasznym śnie Dzidziusia Górkiewicza (1993), Jerzego Łukaszewicza w filmie dla dzieci i młodzieży „Wow” (1993), Stefana Chazbijewicza w „Podróży na wschód” (1994) z Andrzejem Sewerynem oraz we francuskiej produkcji „Nowe przygody Arsena Lupin” (1993).
Aktorski złoty okres
W 1996 roku zagrała główną rolę dziennikarki w sensacyjnym „Nocnym graffiti” Macieja Dutkiewicza, natomiast rok później wystąpiła w kolejnej produkcji francuskiej – historycznej „Królowej złodziei” Michela Favarta oraz pojawiła się obok Gustawa Holoubka w „Księdze wielkich życzeń” Sławomira Kryńskiego (1997).
Z Kryńskim spotkała się ponownie w 2001 roku na planie „Listów miłosnych”.
Początki telewizyjnej kariery
W ostatniej dekadzie XX wieku nie mając szczęścia do ról filmowych aktorka udzielała się głównie w różnego rodzaju produkcjach telewizyjnych (m.in. „Czułość i kłamstwa” 1999-2000, „Duża przerwa” 2000, „Sukces” 2000, „Bao-bab, czyli zielono mi” 2003, „Bulionerzy” 2004–2006, „Na Wspólnej”, „Kopciuszek” 2006-2007).
Muzyka i teatr
Pod koniec poprzedniej dekady intensywnie rozwijała również karierę muzyczną (płyty: „Pół księżyca” 1998, świąteczna „Oszaleli anieli” 1999, „Kameleo” 2002, „Koa” 2005 ze słynnym duetem z Gordonem Haskellem).
Równocześnie Skrzynecka *nie rezygnowała z występów teatralnych* (w warszawskich teatrach: Powszechnym, Komedia, Roma, Syrena, Bajka).
U szczytu telewizyjnej sławy
Ogromną popularność i sympatię telewidzów zdobyła jako współprowadząca znanego program TV „Taniec z gwiazdami” – najpierw u boku Huberta Urbańskiego, później – Piotra Gąsowskiego.
Z programem związana była od samego początku, nie od początku jednak jako prowadząca – w pierwszej edycji wystąpiła bowiem jako jedna z tańczących „gwiazd”.
W listopadzie 2011 roku Katarzyna Skrzynecka została mamą. Jej ciąża była jednym z najchętniej podchwytywanych tematów w kolorowej prasie. Aktorka urodziła córeczkę, której nadała imię Alikia.