Jest ikoną muzyki lat 80. Teraz stanie przed sądem

Kapitan Nemo na sylwestrowym koncercie TVP w 2013 r.
Kapitan Nemo na sylwestrowym koncercie TVP w 2013 r.
Źródło zdjęć: © AKPA | AKPA

18.01.2023 19:57, aktual.: 18.01.2023 21:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kapitan Nemo to pseudonim wokalisty i kompozytora, który największe triumfy święcił w latach 80. Muzyk cały czas koncertuje ze swoim zespołem, ale teraz zrobiło się o nim głośno w kontekście procesu, jaki wytoczyła mu była menadżerka i partnerka.

Kapitan Nemo to Bogdan Gajkowski, wokalista i kompozytor z ponad 40-letnim doświadczeniem w branży muzycznej. Jego pierwszym przebojem była "Elektroniczna cywilizacja" z 1983 r. Później nagrał takie hity jak "Słodkie słowo" i "S.O.S. dla planety", "Zimne kino" i "Twoja Lorelei". Kapitan Nemo to synonim polskiego synth popu i new romantic.

Na początku lat 90. po wydaniu płyty "The Best of Kapitan Nemo" skupił się na komponowaniu muzyki do filmów i reklam. Na scenę wrócił w 2002 r. płytą "Wyobraźnia", która była utrzymana w zupełnie innej stylistyce, ale spotkała się z uznaniem krytyków.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

W ostatnich latach nad projektem Kapitan Nemo czuwała Matylda Górecka, która była menadżerką, a prywatnie partnerką Gajkowskiego. Oficjalna współpraca zakończyła się w 2021 r. po czterech latach, choć Gajkowski twierdził, że już rok wcześniej Górecka przestała go reprezentować. Teraz była menadżerka chce się rozliczyć z Kapitanem Nemo na drodze sądowej

- Potwierdzam, że taka sprawa została złożona do sądu i niedługo będzie się odbywać. Mieszkaliśmy razem i wypada się rozliczyć. Jeżeli się tego nie zrobiło w odpowiedni sposób, to składa się sprawę do sądu - wyznała Górecka w rozmowie z "Plejadą".

TWOJA LORELEI - KAPITAN NEMO


- Ja zostałam zostawiona bez pieniędzy w domu, który zajmowaliśmy razem, nawet bez opału na zimę. To były fatalne warunki - dodała kobieta chora na stwardnienie rozsiane.

Górecka twierdzi, że Gajkowski nie rozliczył się z nią za "zamówione, zapisane i zaakceptowane utwory", które "wyrzucał".

- Wyglądało na to, że możemy dojść do porozumienia, bo pracowaliśmy jeszcze razem po tym rozstaniu długi czas, ale nie było woli od drugiej strony, by to porozumienie uzyskać - podkreśliła była menadżerka Kapitana Nemo.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" rozmawiamy o rozdaniu Złotych Globów, przeżywamy aferę z rewelacjami księcia Harry’ego i z wypiekami na twarzach czekamy na nadchodzące w 2023 roku filmy i seriale. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (90)
Zobacz także