Trwa ładowanie...

Kanał Stopklatka został ukarany przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji

Kara jest dość wysoka. Wyniosła 10 tysięcy złotych.

Share
Kanał Stopklatka został ukarany przez Krajową Radę Radiofonii i TelewizjiŹródło: stopklatka
d4g52ts

Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji zdecydował się nałożyć na kanał Stopklatka karę finansową. Powód? Niezależne produkcje europejskie powstałe maksymalnie przed pięcioma laty pojawiały się na antenie stacji zdecydowanie zbyt rzadko.

Jak czytamy na stronie wirtualnemedia.pl: Zgodnie z art. 15a ust. 1 ustawy nadawcy programów telewizyjnych przeznaczają co najmniej 10 proc. kwartalnego czasu nadawania (w tej puli nie liczą się serwisy informacyjne, reklamy, telesprzedaż, transmisje i inne programy sportowe oraz teleturnieje) na programy europejskie wyprodukowane przez producentów niezależnych. W tej puli minimum połowę czasu mają natomiast stanowić treści powstałe w ciągu ostatnich pięciu lat przed emisją.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ustaliła, że stacja wyemitowała zaledwie 8,37% nowych, niezależnych, europejskich produkcji. Kontroli podlegał ostatni kwartał 2015 roku. Wynik odbiegał od wymaganej normy, więc Stopklatka ma zapłacić 10 tysięcy złotych kary. Według Wirtualnych Mediów w ustalaniu stawki uwzględniono szkodliwość naruszenia ustawy, możliwości finansowe stacji, zbadano też, jak wcześniej kształtowały się wyniki Stopklatki.

Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:

d4g52ts
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4g52ts