Kanał Stopklatka został ukarany przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji

Kanał Stopklatka został ukarany przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji
Źródło zdjęć: © stopklatka

26.12.2016 14:01, aktual.: 26.12.2016 19:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kara jest dość wysoka. Wyniosła 10 tysięcy złotych.

Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji zdecydował się nałożyć na kanał Stopklatka karę finansową. Powód? Niezależne produkcje europejskie powstałe maksymalnie przed pięcioma laty pojawiały się na antenie stacji zdecydowanie zbyt rzadko.

Jak czytamy na stronie wirtualnemedia.pl: Zgodnie z art. 15a ust. 1 ustawy nadawcy programów telewizyjnych przeznaczają co najmniej 10 proc. kwartalnego czasu nadawania (w tej puli nie liczą się serwisy informacyjne, reklamy, telesprzedaż, transmisje i inne programy sportowe oraz teleturnieje) na programy europejskie wyprodukowane przez producentów niezależnych. W tej puli minimum połowę czasu mają natomiast stanowić treści powstałe w ciągu ostatnich pięciu lat przed emisją.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ustaliła, że stacja wyemitowała zaledwie 8,37% nowych, niezależnych, europejskich produkcji. Kontroli podlegał ostatni kwartał 2015 roku. Wynik odbiegał od wymaganej normy, więc Stopklatka ma zapłacić 10 tysięcy złotych kary. Według Wirtualnych Mediów w ustalaniu stawki uwzględniono szkodliwość naruszenia ustawy, możliwości finansowe stacji, zbadano też, jak wcześniej kształtowały się wyniki Stopklatki.

Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także