Trwa ładowanie...
d23ieym

Kalczyńska ironicznie o wystąpieniu Morawieckiego. Internauci chyba nie załapali żartu dziennikarki

Gdy premier wyjaśniał internautom, jak ważna jest nowelizacja ustawy o IPN, zaliczył wpadkę. W tłumaczeniu pojawiły się "polskie obozy koncentracyjne" i zbrodnia katyńska, której sprawcami byli Niemcy. Anna Kaczyńska zakpiła ze sprawy, na co zareagowali internauci.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Anna Kalczyńska
Anna Kalczyńska (ONS.pl)
d23ieym

Pechowe wystąpienie Mateusza Morawieckiego postanowiła ironicznie skomentować dziennikarka "Dzień Dobry TVN". - Po dzisiejszym wykładzie PMM do dziennikarzy, można tylko dziękować Opatrzności, ze dobra zmiana właśnie teraz postawiła na czele rządu historyka z dobrym angielskim - napisała Anna Kalczyńska na swoim profilu na Twitterze.

Internauci zaczęli komentować wpis prezenterki, nie do końca rozumiejąc żartobliwy charakter posta dziennikarki. Większość wytykała jej, że wspomniana w poście "Opatrzność" ma konkretne dane osobowe. Założyli też, że prezenterka ironizuje skandaliczne tłumaczenie YouTuba i Google i przypisuje wpadkę premierowi.

Anna Kalczyńska owszem mogła mieć na myśli tę część wystąpienia. Bardzo jednak możliwe, że odniosła się też do fragmentu, którego na żadne tłumaczenie zwalić nie można.

d23ieym

- Obóz Mauthausen-Gusen służy jako przykład. Wraz z Katyniem był miejscem niemieckiego masowego mordu polskich intelektualistów - mogli usłyszeć anglojęzyczni słuchacze, którzy wysłuchali oryginalnej części przemówienia.

Przypominamy, że Mateusz Morawiecki jest absolwentem Wydziału Filozoficzno-Historycznego Uniwersytetu Wrocławskiego.

d23ieym

Podziel się opinią

Share

d23ieym

d23ieym