Trwa ładowanie...

Kabaret Skeczów Męczących o występach w TVP: "Nie możemy pozwolić sobie na jakąkolwiek ingerencję cenzorską"

Share
Kabaret Skeczów Męczących o występach w TVP: "Nie możemy pozwolić sobie na jakąkolwiek ingerencję cenzorską"
Źródło: AKPA
d1qyxg8

Niezależnie od rządów, od niepamiętnych czasów kabarety żartowały z władzy. Satyra polityczna miała się doskonale, czego dowodziły liczne programy telewizyjne. Szczególnie sporo okazji do wyśmiania dawała komikom sytuacja, w której władza trafiła w ręce PiS. Niestety, od pewnego czasu satyrycy borykają się z... cenzurą, a ich humorystyczne produkcje znikają z TVP.

Taką decyzję podjął Maciej Chmiel, tłumacząc ją m.in. "nadreprezentacją kabaretów w TVP2". Po tych słowach z anteny zaczęły zniknąć kolejne programy i relacje z kabaretowych imprez. Choć satyrycy nie kryją oburzenia, tylko nieliczni z nich zdecydowali się głośno zaznaczyć swojego niezadowolenia. Jednym z nich był Piotr Bałtroczyk, który obiecał na łamach "Twojego Stylu", że "na pewno nie wystąpi w publicznej telewizji, dopóki będzie nią rządził Jacek Kurski". Teraz do tej dyskusji dołączył Kabaret Skeczów Męczących.

d1qyxg8

Grupa, która od lat pojawiała się podczas, realizowanej przez TVP2, Mazurskiej Nocy Kabaretowej, w tym roku zrezygnowała z udziału w imprezie. O powodach swojej decyzji członkowie kabaretu poinformowali na swoim oficjalnym profilu na Facebooku:

- Kochani, dostaliśmy od Was masę pytań, dlaczego nie było nas na kabaretonie w Mrągowie, powody są trzy, ten kabareton nie był w naszych tegorocznych planach, nie dostaliśmy na niego zaproszenia od organizatorów, a nawet gdyby był i dostalibyśmy zaproszenie to nie występujemy w TVP. Nie obrażamy się na władzę a już w żadnym wypadku na widzów, po prostu dbając o odpowiedni poziom nie możemy pozwolić sobie na jakąkolwiek ingerencję cenzorską lub inną w naszą twórczość. Absolutnie nie sugerujemy, że takowa w Mrągowie była, mówimy tylko i wyłącznie o naszych doświadczeniach. Zapraszamy was za to na występy na żywo, a wkrótce także w innych bardziej sprzyjających mediach - czytamy (zachowano oryginalną pisownię).

Czy to oznacza, że lubiany przez widzów Kabaret Skeczów Męczących na dobre zniknie z anteny Telewizji Polskiej? Wiele na to wskazuje. Wysłaliśmy również do TVP prośbę o komentarz w tej sprawie. Nie otrzymaliśmy jednak żadnej odpowiedzi.

(fot. AKPA)
Źródło: (fot. AKPA)

Zobacz także: Robert Kudelski: "Po cenzurę sięgają ludzie mali, zakompleksieni. Nie rozumieją sztuki"

d1qyxg8

Podziel się opinią

Share
d1qyxg8
d1qyxg8