Jurek Owsiak: TVP nie wypełnia misji - nie płaćmy abonamentu

Jurek Owsiak: TVP nie wypełnia misji - nie płaćmy abonamentu
Źródło zdjęć: © AKPA

01.07.2010 11:29, aktual.: 25.11.2013 11:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

* Czwartego lipca br. Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy organizuje zbiórkę pieniędzy w ramach akcji „Stop Powodziom”. TVP odmówiła jej relacjonowania – w rewanżu Jurek Owsiak zaapelował o niepłacenie abonamentu na instytucję, która nie wypełnia misji.*

Czwartego lipca br. Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy organizuje ogólnopolską zbiórkę pieniędzy w ramach akcji „Stop Powodziom”. Tego dnia w całej Polsce uruchomione zostaną specjalne punkty, w których zbierane będą pieniądze. Jurek Owsiak, szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zwrócił się do TVP z prośbą o udzielenie medialnego wsparcia dla tego przedsięwzięcia – bezskutecznie.

- Cała idea Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy powstała w Programie II Telewizji Polskiej. Dzięki wsparciu Telewizji Publicznej mogliśmy dotrzeć do wszystkich Polaków, a także do naszych rodaków poza granicami kraju. Niestety, od kilku lat obserwuję niepokojące zjawisko w TVP, które jak „łaska Pańska” przyzwala bardziej lub mniej na działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – czytamy w liście otwartym Jurka Owsiaka.

Owsiak nie rozumie braku reakcji TVP.

- Nie mogę zrozumieć, że nie potraficie Państwo nawet odpowiedzieć na nasze propozycje w sposób, który mieści się w normalnym trybie dotyczącym takich działań. Nie doczekaliśmy się nawet odpowiedzi na list, który we wtorek ponownie wysłaliśmy do Państwa. Kompletnie nie rozumiem też sytuacji, w której mówi się o działalności misyjnej Telewizji Polskiej, a w odpowiedzi na nasze postulaty słyszę tylko głuchą ciszę – dodaje Owsiak.

Jurek Owsiak domaga się wyjaśnienia w jaki sposób telewizja realizuje swoją misyjną działalność.

- Zarzucam Państwu brak profesjonalizmu, brak jakiejkolwiek reakcji na naszą propozycję i podejrzewam, że za brakiem tej reakcji stoi kompletne upolitycznienie Telewizji Publicznej – czytamy w liście Owsiaka.

- Apeluję do wszystkich obywateli tego kraju, aby wstrzymali przekazywanie jakichkolwiek opłat na instytucję, która nie realizuje swoich podstawowych zadań. Mój list nie jest listem z pretensjami Jurka Owsiaka. To list z pretensjami do Telewizji Publicznej, która od kilku lat utrudnia, a jak pokazała dziś, również uniemożliwia działania cieszącej się największym zaufaniem społecznym organizacji pozarządowej w naszym kraju. Informuję również, że nasza akcja na pewno będzie prowadzona w TVN, TVN24, w Superstacji i bardzo wielu lokalnych, komercyjnych stacjach telewizyjnych i radiowych. Tym samym funkcję misyjną Telewizji Publicznej, przejęły - nie po raz pierwszy - stacje komercyjne. Od tej reguły odstąpił Pierwszy Program Polskiego Radia, który stał się patronem całej akcji, myśląc o pomocy dla poszkodowanych w tej ogromnej katastrofie. Jak widać normalne, zdrowe myślenie jest jednak możliwe – kończy Owsiak.

[

]( http://www.wirtualnemedia.pl )

Zobacz także:

[

Jurorzy poza godzinami pracy ]( http://teleshow.pl/gid,12148540,img,12150567,kat,1024837,title,Jurorzy-poza-godzinami-pracy,galeria.html )
[

Nie uwierzycie, jak Monika Olejnik wyglądała 20 lat temu! ]( http://teleshow.pl/gid,12135614,img,12135695,kat,1024837,title,Nie-uwierzycie-jak-Monika-Olejnik-wygladala-20-lat-temu,galeria.html )
[

Agnieszka Szulim przed laty ]( http://teleshow.pl/gid,12142075,img,12142266,kat,1024837,title,Agnieszka-Szulim-przed-laty,galeria.html )
[

Rusin: Miło na planie, g...no na ekranie! ]( http://teleshow.pl/gid,12141656,img,12141719,kat,1024837,title,Rusin-Milo-na-planie-gno-na-ekranie,galeria.html )

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także