Trwa ładowanie...

Juliet Binoche apeluje do Piotra Glińskiego

Aktorka Juliette Binoche, słynny reżyser Peter Brook oraz wybitne osoby związane z francuskim życiem kulturalnym protestują przeciw sytuacji w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Autorzy listu skierowanego do marszałka województwa dolnośląskiego oraz do ministra kultury apelują o wycofanie się z nominacji Cezarego Morawskiego na dyrektora teatru.

Share
Juliet Binoche apeluje do Piotra GlińskiegoŹródło: Materiały prasowe
d68usw4

List pojawił się w portalu www.change.org, który pozwala na tworzenie petycji i gromadzenie podpisów pod nimi. W ciągu pierwszej doby podpisało się pod nim ponad 200 osób, które są zaniepokojone losem teatru._ - W ciągu ostatnich kilku tygodni los twórczości w Polsce uległ znacznej degradacji -_ czytamy w liście.

Protest aktorów i pracowników Teatru Polskiego we Wrocławiu po wyborze Cezarego Morawskiego na nowego dyrektora teatru. East News
Protest aktorów i pracowników Teatru Polskiego we Wrocławiu po wyborze Cezarego Morawskiego na nowego dyrektora teatru. Źródło: East News, fot: Krzysztof Kaniewski/REPORTER

Francuscy artyści są wyraźnie przejęci tym, co dzieje się we Wrocławiu - Kontrowersyjna nominacja Cezarego Morawskiego na dyrektora Teatru Polskiego, który zastąpił Krzysztofa Mieszkowskiego, niepokoi nas w takim samym stopniu, jak zastanawia. Co chciały w ten sposób osiągnąć polskie władze, których głos przeważył w tej nominacji, odsuwając od kierowania Polskim człowieka, który w ciągu wielu lat zamienił tę scenę w centrum polskiego teatru?
List otwarty pojawił się tuż przed występami Teatru Polskiego w słynnym Odeonie. Warto dodać, że problemy Teatru Polskiego pojawiły się w sierpniu tego roku, kiedy na stanowisko dyrektora został wybrany Cezary Morawski. Aktor znany głównie z występów w serialach nie przypadł do gustu zespołowi artystycznemu. Od tego czasu na znak protestu aktorzy rozpoczynają spektakle z zaklejonymi ustami.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d68usw4

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d68usw4
d68usw4