Aktor "Gry o tron" w sądzie. Oskarżony o kontakt z nieletnią osobą

Joseph Gatt to aktor znany z "Thora" i "Gry o tron"
Joseph Gatt to aktor znany z "Thora" i "Gry o tron"
Źródło zdjęć: © Instagram

05.12.2023 08:36, aktual.: 05.12.2023 09:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Joseph Gatt, aktor "Thora" i "Gry o tron", kolejny raz musiał stawić się w sądzie. Sprawa ciągnie się od kwietnia 2022 r. Mężczyzna utrzymuje, że jest niewinny.

Joseph Gatt jest brytyjskim aktorem, który szerszej publiczności dał się poznać przede wszystkim z udziału w "Grze o tron". Nadawany przez osiem lat serial HBO wyprodukował wiele mniejszych i większych gwiazd, o których wciąż - mimo że finał miał miejsce w 2019 r. - jest głośno. Z różnych powodów. Gatt jest jedną z tych osób, którym udział w megaprodukcji dał popularność w mediach społecznościowych. Mężczyzna obserwowany jest przez ponad 20 tys. internautów na samym tylko Instagramie.

W kwietniu 2022 r. Gatt został oskarżony o przestępstwo związane z pedofilią. Sprawa wciąż nie została zakończona.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Gatt trafił do aresztu 6 kwietnia 2022 r. po tym, jak policja pojawiła się w jego domu w Los Angeles z nakazem sądowym. Aktor wyszedł na wolność tego samego dnia po wpłaceniu kaucji w wysokości 5 tys. dol., ale oskarżenia pozostały. Co jest mu zarzucane? Gatt miał "prowadzić rozmowy o charakterze erotycznym" z nieletnią osobą. Sprawą zajął się oddział policji Los Angeles do spraw przestępstw na dzieciach. Po przeszukaniu domu aktora okazało się także, że posiada nielegalnie broń, za co także został oskarżony.

Gattowi zabroniono jakichkolwiek kontaktów z nieletnimi bez nadzoru innej osoby, używania mediów społecznościowych z wyjątkiem działalności związanej z pracą, a także posiadania jakiejkolwiek pornografii. Brytyjskie media informowały, że policja szuka osób, które mogły zostać skrzywdzone przez Gatta. Ten pisał natomiast w mediach społecznościowych:

"Chciałbym skomentować absolutnie porażające i kompletnie nieprawdziwe oskarżenia, które pojawiły się na mój temat. W 100 proc. kategorycznie im zaprzeczam. (...) W pełni współpracuję z policją, by dotrzeć do sedna sprawy. Czekam wytrwale na to, aż oczyszczą moje dobre imię".

Na początku grudnia Gatt i jego partnerka pojawili się w sądzie w Los Angeles, gdzie odbyło się wstępne posiedzenie w jego sprawie. Przesłuchania mają rozpocząć się oficjalnie 18 grudnia i zapewne tego dnia pojawi się więcej szczegółów dotyczących rzekomego przestępstwa, jakiego miał dopuścić się aktor. Pytany przez dziennikarzy, jak odniesie się do zarzutów, powiedział: - Chciałbym i teraz to skomentować, ale mój prawnik mi to tym razem odradził.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" rozmawiamy o "Zabójcy" Davida Finchera, "Informacji zwrotnej" z Arkadiuszem Jakubikiem oraz ostatnim sezonie "The Crown", gdzie, spoiler, ginie księżna Diana. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także