Trwa ładowanie...

Joanna Moro tłumaczy się z grania na Wschodzie. "Nie ciągnie mnie do Rosji"

Aktorka od czasów roli Anny German cieszy się popularnością w Rosji. Choć jeszcze niedawno była otwarta na nowe propozycje zawodowe z kraju Putina, teraz zmieniła zdanie.

Joanna Moro w ostatnich latach chętnie grała w RosjiJoanna Moro w ostatnich latach chętnie grała w RosjiŹródło: AKPA, fot: AKPA
d17tt23
d17tt23

Joanna Moro zdobyła szeroką popularność za sprawą roli Anny German w serialu emitowanym przez TVP, który powstał przy współpracy Polski, Ukrainy i Rosji. Od tego czasu aktorka kilkukrotnie współpracowała przy projektach filmowych w Rosji. Również Daniel Olbrychski czy Karolina Gruszka chętnie grali na Wschodzie, ale teraz deklarują, że nie wezmą udziału w rosyjskich produkcjach.

Jeszcze kilka dni temu Moro nie wykluczała dalszej pracy z Rosjanami.

Jak pojawi się ciekawa propozycja pod względem artystycznym, to oczywiście ją rozważę. Nie mówię "nie", bo mnie przede wszystkim interesuje artystyczna praca, która jest moją wielką pasją i paliwem na życie. Prywatnie mnie tam nie ciągnie, to tutaj mam moją rodzinę i projekty, w których uczestniczę i to tutaj chcę być - mówiła w rozmowie z Plejadą.

d17tt23

Jednak po inwazji rosyjskich wojsk na Ukrainę aktorka wycofała się ze swoich słów i zapewnia, że "zawodowo ani prywatnie nie ciągnie jej do Rosji".

Relacja po ostrzale Mariupola. Zrozpaczeni Ukraińcy: dokąd mamy uciekać?

Niemniej czasy współpracy z rosyjskimi twórcami polska aktorka wspomina bardzo dobrze. "W Rosji robi się sporo autobiograficznych projektów z dużym budżetem, dając poczucie komfortu pracy i braku presji czasu" - ocenia.

- W tamtejszych mediach tzw. artyści (aktorzy, muzycy, reżyserzy, tancerze) są wielbieni, szanowani i są ambasadorami talentu i sukcesu, również kultury rosyjskiej w świecie. Aktora na każdym etapie pracy, na planie, czy w teatrze, traktuje się po królewsku. Szanuje się ich za to, w jaki sposób aktor tworzy role i ile poświęcenia ta praca wymaga, aby dojść do perfekcji. Panuje tam wszechobecny kult tego, że nie każdy może wstać i nazwać się artystą, bo aby zasłużyć sobie na to miano, trzeba włożyć sporo wysiłku, czasu i pokory, aby praca stała się doceniana. Poczułam to na własnej skórze, jak to jest być rozpoznawalną na szeroką skalę, a jednocześnie szanowaną - wyznała Joanna Moro.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d17tt23
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d17tt23