Trwa ładowanie...

Joanna Kulig w nowym serialu Netfliksa! Twórcą serialu "Eddy" jest reżyser filmu "La La Land"

Netflix ogłosił dzisiaj, że Joanna Kulig zagra jedną z głównych ról w nowym serialu Netfliksa. "The Eddy" to debiut telewizyjny nagrodzonego Oscarem reżysera Damiena Chazelle’a, twórcy filmu "La La Land".

Joanna Kulig w nowym serialu Netfliksa! Twórcą serialu "Eddy" jest reżyser filmu "La La Land"Źródło: East News, fot: TOMASZ URBANEK
d3cd2dy
d3cd2dy

"The Eddy" to dramat muzyczny osadzony w wielokulturowej rzeczywistości współczesnego Paryża. Jego akcja toczyć się będzie wokół jednego z paryskich klubów. To opowieść o jego właścicielu, członkach grającego tam na stałe zespołu i otaczającym ich, tętniącym życiem mieście. Kręcony w Paryżu ośmioodcinkowy serial będzie dostępny wyłącznie na platformie Netflix.

Zobacz także: Pawlikowski radzi Kulig, jakie role powinna teraz przyjmować

Joanna Kulig wcieli się w Maję - kobietę o niezwykłym głosie, borykająca się z problemem alkoholowym. Gdy śpiewa, znajduje się w centrum uwagi, a oczy wszystkich są zwrócone na nią. Poza sceną czuje się zagubiona, niepewna kierunku, w którym zmierza jej życie. W obecnej sytuacji zdaje się, że nie pozostaje jej nic innego, jak dołączyć do zespołu Elliota, któremu od czasu do czasu partneruje, mimo że do tej pory opierała się podjęciu tej decyzji.

Kulig wyróżniona została niedawno Europejską Nagrodą Filmową w kategorii Najlepsza Aktorka za główną rolę w nominowanym do Oscara filmie Pawła Pawlikowskiego "Zimna wojna". Aktorka została także laureatką Polskiej Nagrody Filmowej Orły 2019 w kategorii Najlepsza Główna Rola Kobieca. Wkrótce będzie ją można oglądać w serialowym dramacie "Hanna".

d3cd2dy

Niedawno Netflix ogłosił, że w "The Eddy" zagra również Andre Holland, który wcieli się w postać pianisty jazzowego Elliota Udo. Wśród producentów wykonawczych serialu znaleźli się m.in. Damien Chazelle, który wyreżyseruje dwa pierwsze odcinki, Jack Thorne ("Skarb Narodów", "To właśnie Anglia", "Cudowny Chłopak"), Glen Ballard ("Jagged Little Pill" Alanis Morissette i "Bad" Michaela Jacksona)
oraz wyróżniony nagrodą Emmy producent Alan Poul ("Sześć stóp pod ziemią", "Newsroom", "Opowieści z San Francisco"), który odpowiedzialny będzie za reżyserię dwóch odcinków.

Zjdęcia do "The Eddy" realizowane będą we Francji. W serialu pojawią się dialogi w językach francuskim, angielskimi i arabskim.

d3cd2dy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3cd2dy