Jest już pierwsza zapowiedź nowego "American Crime Story". Mocny zwiastun?

Do sieci trafił teaser nadchodzącej odsłony "American Crime Story". Nowy sezon będzie opowiadał o zabójstwie Gianniego Versace.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcia promujące "American Crime Story: The Assassination of Gianni Versace"
Zdjęcia promujące "American Crime Story: The Assassination of Gianni Versace" (Materiały prasowe)
WP

Po sukcesie serialu "American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona", twórcy zdecydowali się opowiedzieć o kolejnej medialnej zbrodni. Przypomnijmy, że latem 1997 r. kreator mody Gianni Versace został zastrzelony przed swą rezydencją w Miami przez seryjnego zabójcę, Andrew Cunanana (Darren Criss). Versace był jego piątą i ostatnią ofiarą.

W "American Crime Story: The Assassination of Gianni Versace" słynnego projektanta mody zagra Edgar Ramirez, natomiast Penélope Cruz wcieli się w siostrę Gianniego, Donatellę. Ricky Martin zagra Antonia D'Amico, partnera Versacego.

Pomysłodawcą projektu jest Ryan Murphy, a premiera planowana jest na początek 2018 r.

WP

- Chcemy przedstawić tę zbrodnię w społecznym kontekście. Versace, który był ostatnią ofiarą Andrew Cunanana, nie musiał umierać. Jednym z powodów, dla których Cunanan mógł dotrzeć do swych ofiar, z których wielu było gejami, była panująca wówczas homofobia - mówił wcześniej Murphy.

Getty Images
Podziel się

W podobnym tonie wypowiadał się Ricky Martin.

WP

- Tę historię trzeba było opowiedzieć. Robimy mainstreamowy serial o homofobii, o nienawiści, o obojętności. To surowa, szczera, dramatyczna i smutna rzecz. Jednocześnie jednak oglądamy historię miłości Gianniego i Antonia i 15 lat ich walki. Chciałem, żeby było o tym głośno - wyjaśniał piosenkarz.

Sezon "Versace: American Crime Story" składać będzie się z 10 odcinków zrealizowanych na podstawie książki "Vulgar Favors" Maureen Orth.

Zobacz też: Tak zmienili się aktorzy serialu "Gra o tron"

WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP