Qaqwqwrqw

Jesień w TVP Kultura: "Hala odlotów", rozmowy Janowskiej i jubileusz TVP

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jesień w TVP Kultura: "Hala odlotów", rozmowy Janowskiej i jubileusz TVP
(AKPA)
Qaqwqwrqw

W jesiennej ramówce TVP Kultura pojawi się talk-show „Hala odlotów” oraz nowe „Rozmowy o kinie i nie tylko” Katarzyny Janowskiej. Ponadto emitowane będą m.in. program Wojciecha Manna i Grzegorza Wasowskiego, „Przewodnik po sztuce” i „Kulturanek” dla dzieci.

Talk-show „Hala odlotów” poświęcony będzie tematyce kulturalnej, społecznej i psychologicznej. Prowadzący będą wychodzić od aktualnych wydarzeń kulturalnych, które wzbudzają emocje i kontrowersje i mogą być pretekstem do przeniesienia dyskusji na płaszczyznę społeczną i obyczajową. Program od 22 września, będzie emitowany co sobotę o godz. 16:40 oraz powtarzany w nocy z soboty na niedzielę, w niedziele o godz. 14:30 i w poniedziałki o godz. 16:15.

Od września będą też pokazywane premierowe odcinki „Rozmów o kinie i nie tylko”. Wśród rozmówców Katarzyny Janowskiej znajdą się goście tegorocznego Gdynia Film Festivalu, m.in. Agnieszka Grochowska, Agata Buzek, Michał Kwieciński i Leszek Dawid. Program będzie emitowany co środę o godz. 20:20.

Qaqwqwrqw

Ponadto kontynuowane będą tygodnie tematyczne. I tak 24 września rozpocznie się Tydzień z Nowym Kinem Polskim, w ramach którego pokazane zostaną głośne polskie produkcje ostatnich lat, m.in. „Moja krew”, „Matka Teresa od kotów”, „Wszystko co kocham” oraz „Wojna polsko-ruska”. Filmy poprzedzane będą wstępami przygotowanymi przez uznanych krytyków filmowych.

Dwie środy wieczorem (12 i 19 września) poświęcone będą wybitnemu twórcy francuskiego kina – Jean-Lucowi Godardowi: o godz. 19:00 pokazane zostaną dokumenty przybliżające twórczość tego reżysera („Francuska Nowa Fala - amerykańskie reminiscencje”, „Ludzie kina - Dwóch na fali - Goddard – Truffaut”, a potem - po raz pierwszy w TVP filmy fabularne Goddarda: „Amatorski gang” i „Kobieta zamężna”. Natomiast w późne wieczory środowe (od 12 września około północy) emitowane będą filmom Alejandro Jodorovsky’ego, takie jak „Fando i Lis”, „Kreta” oraz „Święta góra”.

Ponadto w TVP Kultura pojawi się cykliczny program „Przewodnik po sztuce”, stworzony we współpracy z Muzeum Sztuki w Łodzi. Będą w nim pokazywane krótkie filmy w poetyce wideoklipu, poświęcone poszczególnym dziełom sztuki XX i XXI wieku ze zbiorów tego muzeum. Ponadto będzie emitowany będzie „Videofan” - cykl programów będących wstępami do serii telewizyjnej „Videogalerie”, przybliżający i wyjaśniający podstawowe pojęcia związane ze sztuką, postawy twórcze artystów oraz ujawniający treści zawarte w dziełach sztuki. Program będzie można oglądać w poniedziałki późnym wieczorem.

Dla dzieci w wieku 7-13 lat TVP Kultura proponuje „Kulturanek”, który emitowany będzie od 22 września w soboty o godz. 11:20 (a powtarzany w poniedziałki o godz. 8:10 i 12:40). Program ma ośmielić najmłodszych do odbioru sztuki współczesnej tam, gdzie ona się znajduje (w galeriach i muzeach), uświadomić jej obecność tam, gdzie się jej zwykle nie szuka (foldery reklamowe, typografia druków akcydensowych), pomóc odnaleźć sytuację o artystycznym potencjale w przygodnym miejscu i czasie (przy gotowaniu w kuchni, przy oczekiwaniu na autobus na przystanku) oraz przekonać wszystkich, że kontakt ze sztuką nie jest przywilejem garstki ludzi utalentowanych, ale prawem każdego człowieka.

Qaqwqwrqw

TVP Kultura pokaże też wiele archiwalnych programów, z okazji 60-lecia Telewizji Polskiej. I tak od poniedziałku do piątku po godz. 11:15 w ramach pasma „Na wyrywki z rozrywki” zostaną przypominane takie programy jak „Studio Gama”, „Gwiazdy z tamtych lat”, „Za chwilę dalszy ciąg programu”, a także portrety gwiazd, wywiady i koncerty muzyczne. Stare programy rozrywkowe i filmy będą też emitowane we wtorki po godz. 17.00 (m.in. „Koncert na 707 ulicy”, „Przekładaniec”, „Korowód”, „Dziewczyny do wzięcia”, „Kobieta na plaży”, „Pavoncello”), a we wtorki o 20:20 - słynne spektakle Teatru Telewizji (m.in. Zegarek” Jerzego Szaniawskiego w reżyserii Jerzego Antczaka, „Makbet” Szekspira w reżyserii Andrzeja Wajdy, „Parady” Jana Potockiego w reżyserii Krzysztofa Zaleskiego).

W soboty o godz. 8:20 przypominane będą programy przybliżające sylwetki twórców zapisanych w historii TVP: „Z archiwum pamięci” z Wojciechem Młynarskim, „Mój program przedstawia” z Haliną Mikołajską, Kazimierzem Krukowskim i Leszkiem Herdegenem oraz „Naprawdę jaka jesteś” z Beatą Tyszkiewicz, Ireną Kwiatkowską i Barbarą Krafftówną. Z kolei w soboty od godz. 17:35 będzie można oglądać program „Po trochu wyciągane z lochu, czyli Archiwizja” prowadzony przez Wojciecha Manna i Grzegorza Wasowskiego. Natomiast w niedziele po godz. 15:00 przypominany będzie „Kabaret Starszych Panów”.

Od 7 do 12 września TVP Kultura będzie codziennie relacjonować 5. Międzynarodowy Festiwal Bruno Schulza w Drohobyczu. 6 września o godz. 20:20 „Studio Kultura” zostanie nadana z Drohobycza i będzie poświęcone twórczości Schulza, a 15 września o godz. 16:10 pokazany zostanie reportaż podsumowujący festiwal. Z kolei 24 września od godz. 20:00 TVP Kultura będzie transmitować galę wręczenia dorocznych Nagród Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

[

Qaqwqwrqw
Podziel się

]( http://www.wirtualnemedia.pl )

* W tym temacie: "Dzień dobry TVN": Jolanta Pieńkowska straci pracę?*

Zobacz także:

Qaqwqwrqw

[

Podziel się

Jurorka znowu pokazala za dużo! Czy to jest jeszcze sexy?! ]( http://teleshow.pl/gid,13387625,img,13387656,kat,,sid,144,title,Najwiekszy-wygrany-Bitwy-na-glosy-biust-Wegorzewskiej,galeria.html )
[

Podziel się
Qaqwqwrqw

Tancerki „Tańca z gwiazdami” mówią całą prawdę o programie ]( http://teleshow.pl/gid,13400409,img,13400439,kat,,title,Tancerki-Tanca-z-gwiazdami-mowia-cala-prawde,galeria.html )
[

Podziel się

Takiej jej nie znacie!Czy Kożuchowska wolałaby ukryć te zdjęcia? ]( http://teleshow.wp.pl/malgorzata-kozuchowska-takiej-jej-nie-znacie-6026604057236609g )
[

Podziel się

Bohaterowie „I kto to mówi” 20 lat później ]( http://film.wp.pl/zobacz-jak-sie-zmienili-bohaterowie-komedii-i-kto-to-mowi-6025275548005505g ) * Jesteśmy też na Facebooku! Dołącz do nas!* Teleshow.pl na Facebooku

Polub WP Teleshow
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
Qaqwqwrqw