Trwa ładowanie...
d1xdxef

Jerzy Weber nie żyje. Był pomysłodawcą Telekamer i redaktorem naczelnym "Tele Tygodnia"

Informację o śmierci dziennikarza i wydawcy potwierdził jego wieloletni pracodawca wydawnictwo Bauer. To dzięki Jerzemu Weberowi powstało wiele magazynów telewizyjnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jerzy Weber nie żyje.
Jerzy Weber nie żyje. (East News)
d1xdxef

Jerzy Weber zmarł w czwartek 19 marca. Pracował w wydawnictwie Bauer w latach 1992-2008. Był wieloletnim redaktorem naczelnym "Tele Tygodnia", który do dziś jest najpopularniejszym magazynem telewizyjnym w Polsce.

W 1998 r. dziennikarz powołał do życia nagrody telewizyjne Telekamery. Czytelnicy pisma zaczęli wybierać w plebiscycie swoje ulubione programy i seriale oraz najlepszych aktorów i prezenterów, a stacja TVP przez wiele lat transmitowała galę wręczenia statuetek.

Zobacz: Strasburger o oscarowej wpadce: "Nie była zamierzona. Wiem coś o tym, bo wręczałem Telekamery!"

Od 2000 do 2008 r. Jerzy Weber pełnił funkcję wydawcy czasopism telewizyjnych oraz dyrektora wydawniczego Bauera, później był doradcą zarządu ds. segmentu pism telewizyjnych.

d1xdxef

Byli współpracownicy pożegnali go pięknym, pamiątkowym wpisem.

"Wielu z nas uczył nie tylko dziennikarskiego fachu, ale przede wszystkim tego, jak w nieskończonej masie informacji nie stracić z oczu najważniejszych rzeczy - prawdy i szacunku dla innych. Uwielbiał z uśmiechem witać się z każdym z nas, pytać o zdrowie, rodzinę, bliskich, po pracy wołał: Do jutra! Dziś my mówimy: Do zobaczenia, Szefie" - napisali w nekrologu pracownicy Segmentu Pism Telewizyjnych Wydawnictwa Bauer.

d1xdxef

Podziel się opinią

Share
d1xdxef
d1xdxef