Jelonek i Kubiak o TVP. Punktują hipokryzję stacji

Jacek Jelonek i Oliwer Kubiak zakochali się w sobie w pierwszej polskiej edycji programu "Prince Charming". Są ze sobą, szykują nowe projekty i co jakiś czas opowiadają o swoim wspólnym życiu. Czy spotykają się z nienawistnymi komentarzami? Odpowiedzieli.

Jacek Jelonek i Oliwer Kubiak o sytuacji w TVP
Jacek Jelonek i Oliwer Kubiak o sytuacji w TVP
Źródło zdjęć: © AKPA | AKPA

"Prince Charming" podbił serca widowni TVN i Playera. Sympatyczny Jacek Jelonek otworzył się przed widzami, podobnie jak kandydaci starający się o jego względy. W kraju, który - według rankingów - jest jednym z najbardziej dyksryminujących miejsc dla osób ze społeczności LGBTQ+, taki program był niezwykle potrzebny. Jacek Jelonek związał się z Oliwerem Kubiakiem i dalej tworzą zgrany duet. Pokazują, że można tworzyć po show szczęśliwy związek. Swoją obecnością w przestrzeni publicznej dodatkowo walczą z nazywaniem osób nieheteronormatywnych "ideologią".

W ostatnim wywiadzie dla Plotka zostali zapytani, czy na co dzień mierzą się z hejtem. Co odpowiedzieli? Nie mogło zabraknąć wątku TVP.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jacek Jelonek i Michael Danilczuk: "To czas najwyższy zmienić coś w naszym myśleniu"

- Mikołaj Pawlak, Rzecznik Praw Dziecka, zapowiedział, że będzie kontrolować szkoły przyjazne LGBTQ+. Ciężko jest myśleć o spokojnej przyszłości dla dzieciaków takich jak ja w szkołach - powiedział Kubiak w rozmowie z Plotkiem, pytany o to, jak w Polsce traktowane są osoby nieheteronormatywne.

Wtedy Jelonek dodał: - Chyba największą hipokryzją telewizji rządowej jest to, ile osób LGBTQ+ w niej pracuje. Mam nadzieję, że doczekamy czasów, kiedy w końcu przestanie się nas nazywać "ideologią".

Panowie stworzyli ostatnio komiks "Love Story Called Life" z poradami prawnymi dla środowisk LGBTQ+. Jak piszą o nim na Instagramie, "osoby tworzące związki jednopłciowe otrzymują konkretne porady prawne w znacznym stopniu pomagające w radzeniu sobie z codziennością i niespodziewanymi sytuacjami życiowymi".

- W pierwszej części są zagadnienia dotyczące głównie par osób tej samej płci, ale również rozdziały dotyczące takich kwestii jak znieważenie, zniesławienie, czy molestowanie i mobbing w pracy, które dotyczą nas wszystkich. Uważamy, że budowanie świadomości prawnej jest bardzo ważne - komentuje Jelonek.

Jak wyglądają ich doświadczenia z hejtem?

- Jakiś czas temu grupka mężczyzn przechodząc obok nas, powiedziała: "ped..ły", ale nie wiem, czy było to skierowane bezpośrednio do nas, bo przeszli tak szybko, że nawet nie zwróciliśmy na to szczególnej uwagi. Wiemy jednak, że jest to swego rodzaju bańka, i w mniejszych miejscowościach nie jest tak łatwo. Czym innym jest dyskryminacja w internecie, tam na porządku dziennym są homofobiczne komentarze pod artykułami o nas, na naszych profilach w mediach społecznościowych na szczęście takie rzeczy pojawiają się dość rzadko - przyznali w rozmowie z Plotkiem.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" masakrujemy szokującego i rozseksualizowanego "Idola" od HBO, znęcamy się nad Arnoldem Schwarzeneggerem i jego Netfliksowym "FUBAR-em" i, dla równowagi, polecamy najlepsze seriale wszech czasów. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (27)