Trwa ładowanie...

Jedynka wprowadza wielkie produkcje!

Jedynka wprowadza wielkie produkcje!Źródło: AKPA
d2oqvup
d2oqvup

Mimo oszczędności Jedynka umieściła w wiosennej ramówce cztery nowe polskie seriale oraz talent-show, z ramówki wypadło zaś część pozycji misyjnych. Na TVP 1 obok TVP 2 ma spoczywać teraz utrzymanie całej TVP.

Od marca br. w niedzielnym paśmie o 20.15, które w cztery poprzednie wiosny zajmowało kultowe już „Ranczo”, będzie nadawany nowy serial „Blondynka”, opowiadający o młodej lekarce weterynarii (w tej roli Julia Pietrucha), która przenosi się na wieś.

O 21.10 zaplanowano kolejne pasmo seriale – najpierw widzowie zobaczą w nim czteroodcinkową serialową wersję filmu „Mała Moskwa” Waldemara Krzystka o miłości żony radzieckiego pilota do polskiego żołnierza, a od kwietnia br. będzie nadawany tutaj także wyreżyserowany przez Krzystka serial „Sprawiedliwi” (dotychczas funkcjonował pod tytułem „Ten ratuje cały świat”). Będzie to opowieść o młodej pielęgniarce Basi, która wspólnie z innymi niesie pomoc Żydom w czasie II Wojny Światowej.

Nowy serial pojawi się też od kwietnia w środowe wieczory. Będzie to familijny „Duch w dom”, wyprodukowany przez twórców polsatowskiej „Rodziny zastępczej” i opowiadający o rodzinie z dziećmi i babcią, która widzi duchy teściów. Wiosną pojawi się trzecia seria „Ojca Mateusza”, ale będzie mieć premiery w czwartki o 20.20, zaś powtórki odcinków będą nadawane w dotychczasowym paśmie premierowym (niedziele o 17.20). Dzięki takiemu rozwiązaniu stacja zarobi więcej na reklamach.

d2oqvup

Główną nowością rozrywkową będzie talent show „Śpiewaj i walcz”, w którym młodzi, nieznani wokaliści będą śpiewać polskie piosenki i rywalizować o występ na festiwalu w Opolu - pojawi się tam najlepsza szóstka z nich. Zwycięzców wybiorą wspólnie jury (w jego składzie zasiądą Krystyna Prońko, Marek Kościkiewicz oraz Marek Tysper) oraz widzowie w głosowaniu. Program poprowadzą Aleksandra Rosiak i Wojciech Łozowski, a emitowany będzie w piątki o 20.20.

Od kwietnia w niedzielne popołudnia nadawany będzie 25-minutowy program „Supermodelki, czyli Supermodels!” prowadzony przez Agnieszkę Maciąg. W programie powstającym razem z portalem Sophisti.pl młode dziewczyny rywalizować będą o kontrakt jedną z prestiżowych agencji modelek Next i New Age Models i wyjeździe do Nowego Jorku, a zwyciężczynię wybierze profesjonalne jury. Finał formatu odbędzie się na Warsaw Fashion Street w czerwcu w Warszawie.

Wiosną w TVP 1 pojawi się też program „Brodzik od kuchni”, w którym Joanna Brodzik prezentować będzie potrawy kuchni polskiej (emisja w niedziele o 13.10). Natomiast Cezary Żak dołączy do dr Agnieszki Strzembosz w nowych odcinkach magazynu o zdrowiu i medycynie „Pora na doktora” (środy 10.55).

W nowej ramówce nie znalazł się natomiast poradnikowy magazyn „Schudnij” (w przeszłości ukazywał się pod tytułem „Kwadrans na kawę”), program edukacyjny „Laboratorium” czy „Teleranek”. Pojawią się natomiast trzy premiery w Teatrze Telewizji m.in. „Operacja Reszka”, a pasmo teatralne na stale powróci na 20.20 w poniedziałki. Na antenę powróci też cykl reporterski Barbary Włodarczyk „Szerokie tory”, emitowany w latach 2000-2004, a nową pozycją publicystyczną będzie program „Wojna światów”, w którym Grzegorz Górny i Tomasz Terlikowski zaprezentują konflikty cywilizacyjne, kulturowe czy religijne dzisiejszego świata.

d2oqvup

[

]( http://www.wirtualnemedia.pl )

d2oqvup
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2oqvup