Trwa ładowanie...

Jedynka bardziej misyjna, ale rewolucji nie ma

Jedynka bardziej misyjna, ale rewolucji nie maŹródło: AKPA
dvmbz2s
dvmbz2s

W jesiennej ramówce TVP 1 znajdzie się jeden nowy polski serial, talk-show i nowy program publicystyczny. Do stacji powróci również telewizja edukacyjna, a Teatr Telewizji znów będzie emitowany po “Wiadomościach”.

Jedynym nowym polskiem serialem w ramówce będzie obyczajowa “Rezydencja” z udziałem m.in. Anny Cieślak, Jana Wieczorkowskiego, Jerzego Zelnika i Grażyny Szapołowskiej. Opowiadający o bogatej rodzinie seriale będzie emitowany w nowym paśmie serialowym - od wtorku do czwartku o 20.30. Poprzedzać go we wtorki będzie amerykański serial sensacyjny “Białe kołnierzyki”, w środy także amerykański wojenny “Pacyfik” wyprodukowany przez Stevena Spielberga, zaś w czwartki kolejny sezon “Ojca Mateusza”.

W niedziele o 20.20 widzowie obejrzą trzecią część “Domu nad rozlewiskiem” zatytułowaną “Życie nad rozlewiskiem”. Nowe pasmo serialowe zaplanowano w niedziele o 14.55, gdzie nadawany będzie młodzieżowy serial “Glee”. W stałych porach emisji emitowane będa seriale “Klan” i “Plebania”, na antenę po wakacjach wróci też “Moda na sukces”, która ukazywać się będzie raz dziennie - o 16.20.

(fot. AKPA)
Źródło: (fot. AKPA)

Jesienią w TVP 1 ma pojawić się nowy program publicystyczny, który emitowany będzie w środy po 22.00. Na razie stacja nie ujawnia jednak nazwy tego magazynu, ani jego prowadzących, bo audycja ruszy dopiero po wyborach parlamentarnych (odbędą się 9 października br.). Do tego czasu w tym paśmie oglądać będzie można program “Wybory Polaków”. - Będzie to cykl debat przedwyborczych, w każdej z nich weźmie udział wszystkie 10 komitetów wyborczych - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Przemysław Wojciechowski, szef redakcji publicystyki TVP 1. Poprowadzą je prawdopodobnie m.in. Krzysztof Ziemiec i Michał Adamczyk. Na antenę wróci też “Gość Jedynki”, który nadawany będzie w dni powszednie o 17.20, rano dalej zobaczyć będzie można “Politykę przy kawie”.

dvmbz2s

Zmieni się reporterski “Celownik” - potrwa aż 45 min., ale ukazywać się będzie tylko w poniedziałek o 15.10 (dotychczas był emitowany pięć razy w tygodniu i trwał po kwadransie). - Będziemy teraz mogli swobodnie pokazać jeden 40 minutowy reportaż albo dwa 20 minutowe, to lepsza formuła - mówi nam Wojciechowski. Program nadal prowadzić będzie Iwona Radziszewska. W ramówce pojawi się kolejny sezon telenoweli dokumentalnej “Operacja życie” - emisja jednak nie w środy, ale w poniedziałki po godz. 22.00. Po nim o 22.55 zobaczyć będzie można pasmo dokumentalne “Na własne oczy”. Nowe odcinki będzie mieć też “Sprawa dla reportera” Elżbiety Jaworowicz.

Dużą zmianą jest to, że jesienią “Teatr Telewizji” znów emitowany będzie o 20.20. - Reagujemy na potrzeby naszych widzów - tłumaczyła na konferencji Iwona Schymalla, dyrektor TVP 1. W ramówce znajdą się w sumie cztery premierowe spektakle: “Dolina nicości” oparta na powieści Bronisława Wildsteina, “Gentsemani”, “Kontrym” oraz “Księżyc i magnolie”. Rozważana jest także emisja jednego przedstawienia na żywo.

(fot. AKPA)
Źródło: (fot. AKPA)

W nowej ramówce pojawi się talk-show prowadzony przez Piotra Kędzierskiego zatytułowany “To lubię!” - Będą to spotkania z gwiazdami w różnych ciekawych konstelacjach. Gośćmi magazynu będą osoby ze świata sztuki i filmu - opowiadała Iwona Schymalla. Program zobaczyć będzie można we wtorki ok 22.00. Z kolei w soboty w nowej odsłonie nadawany będzie “Weekendowy magazyn filmowy”. Program poprowadzi teraz Tomasz Raczek. Emisja o 13.50.

dvmbz2s

Istotnym elementem jesiennej oferty TVP 1 będzie też emitowane w dni powszednie między 10.00 a 12.00 pasmo telewizji edukacyjnej, każdego dnia poświęcone innemu tematowi. Widzowie zobaczą tam m.in. programy “Bezgranicznie kulturalni” (cykl reportaży pokazujący odbiór polskiej kultury za granicą), “Żartem z Mocartem” (cykl popularyzujący muzykę klasyczną poprzez żart i zabawę z udziałem Grupy MoCarta) czy “Badacze natury” (seria filmów o ludziach, którzy zgłębiają tajniki przyrody). Dodatkowo w soboty o 13.00 Radek Brzózka poprowadzi “Jak to działa?”. Przedstawi w nim zasadę działania wielu przedmiotów codziennego użytku.

[

]( http://www.wirtualnemedia.pl )

dvmbz2s

[

Jurorka znowu pokazala za dużo! Czy to jest jeszcze sexy?! ]( http://teleshow.pl/gid,13387625,img,13387656,kat,,sid,144,title,Najwiekszy-wygrany-Bitwy-na-glosy-biust-Wegorzewskiej,galeria.html )
[

Tancerki „Tańca z gwiazdami” mówią całą prawdę o programie ]( http://teleshow.pl/gid,13400409,img,13400439,kat,,title,Tancerki-Tanca-z-gwiazdami-mowia-cala-prawde,galeria.html )
[

Takiej jej nie znacie!Czy Kożuchowska wolałaby ukryć te zdjęcia? ]( http://teleshow.wp.pl/malgorzata-kozuchowska-takiej-jej-nie-znacie-6026604057236609g )
[

Bohaterowie „I kto to mówi” 20 lat później ]( http://film.wp.pl/zobacz-jak-sie-zmienili-bohaterowie-komedii-i-kto-to-mowi-6025275548005505g )

dvmbz2s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dvmbz2s