Trwa ładowanie...

Jednak nie na Powązkach i nie państwowo. Szczegóły pogrzebu Łaniewskiej

Oficjalne informacje na temat pogrzebu Katarzyny Łaniewskiej rozwiały wszelkie wątpliwości i nie potwierdziły doniesień prasowych. Ceremonia nie będzie miała charakteru państwowego i gwiazda nie spocznie na Powązkach. Jak będzie wyglądała ostatnia droga Katarzyny Łaniewskiej?

Share
Katarzyna Łaniewska
Katarzyna ŁaniewskaŹródło: AKPA
dpkd6j7

Związek Artystów Scen Polskich przekazał oficjalne informacje na temat pogrzebu Katarzyny Łaniewskiej. Opublikowany na portalu społecznościowym komunikat informuje, że aktorka zostanie pochowana w rodzinnym grobie, który znajduje się na warszawskim Cmentarzu Służewskim Nowym.

Wcześniej m.in. "Super Express" sugerował, że dla gwiazdy przygotowano miejsce na Powązkach, co okazało się być nieprawdą. Pogrzeb Katarzyny Łaniewskiej odbędzie się 17 grudnia, dziesięć dni od jej śmierci. Wbrew pierwszym doniesieniom pochówek artystki będzie miał charakter prywatny. Ze względu na pandemię w ceremonii mogą wziąć udział jedynie najbliżsi. Rodzina zmarłej prosi o nieskładanie kondolencji. Msza święta żałobna odprawiona zostanie o godzinie 13.30 w Kościele św. Katarzyna na Służewie.

dpkd6j7

Oni odeszli w 2020 roku

Artystka zmarła w wieku 87 lat. Od dłuższego czasu borykała się z problemami zdrowotnymi. Dziesięć dni przed śmiercią opuściła szpital. Miała przejść operację, na którą jednak nie pozwolił zły stan jej zdrowia.

Katarzyna Łaniewska zyskała uznanie i sympatię telewidzów między innymi dzięki roli w "Plebanii", gdzie przez 12 lat wcielała się w sympatyczną babcię Józię. Była także wspaniałą aktorką filmową. Szczególnie ciepło została odebrana jej rola w polskiej komedii "Kogel-Mogel". Artystka występowała także na scenach największych warszawskich teatrów: Polskiego, Dramatycznego, Ateneum, Narodowego. Katarzyna Łaniewska została m.in. wyróżniona Złotym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dpkd6j7

Podziel się opinią

Share
dpkd6j7
dpkd6j7