Trwa ładowanie...

Jeden z najdroższych brytyjskich seriali od września w Polsce

Share
Jeden z najdroższych brytyjskich seriali od września w Polsce
Źródło: Ale Kino!
d3znf92

„Wallander” - jeden z najdroższych seriali w historii BBC o walczącym z przestępcami i własnymi słabościami komisarzu Kurcie Wallanderze - we wrześniu w ale kino!

Przed premierą o wielokrotnie nagradzanej produkcji, kreacji Kennetha Branagha i kontrowersyjnym detektywie opowie Marek Krajewski - obecnie najlepszy polski autor kryminałów.

Kurt Wallander, stworzony przez szwedzkiego pisarza Henninga Mankella, to jeden z najbardziej wyrazistych bohaterów współczesnego kryminału. Ma za sobą rozstanie z żoną i próbę samobójczą córki, boryka się z depresją, kryzysem wieku średniego i napadami gniewu.

d3znf92

A jednak w Szwecji trudno byłoby znaleźć lepszego śledczego. Bestsellerowy cykl książek Mankella doczekał się wielu ekranizacji.

Ale kino! pokaże jedną z najlepszych, uhonorowaną czterema nagrodami BAFTA - w tym dla najlepszego serialu - brytyjską adaptację. W Wallandera wcielił się wybitny aktor i mistrz kina, nominowany za tę kreację do nagrody Emmy Kenneth Branagh. Obecnie trwają prace nad kolejnymi odcinkami.

Na pierwszy sezon „Wallandera” składają się pełnometrażowe odcinki „Fałszywy trop”, „Zapora” oraz „O krok”. Premiera w ale kino! w kolejne niedziele, od 6 września, o 20:00. Powtórki w środy ok. 22:00. Filmy zostaną wyświetlone z możliwością wyboru wersji językowej (lektor lub napisy do wersji oryginalnej) i w formacie 16:9.

Przed filmem „Fałszywy trop” ale kino! zaprasza na specjalne wydanie programu „Kino Mówi Extra”, w którym o fenomenie postaci Kurta Wallandera opowie Marek Krajewski – doceniany przez krytyków i uwielbiany przez czytelników, autor najlepszych polskich kryminałów.

d3znf92

„Wallander” został zrealizowany z dużą dbałością o szczegóły. Zdjęcia do filmów były kręcone w szwedzkim regionie Skania i w bałtyckim porcie Ystad, gdzie mieszka powieściowy bohater. Ich autorem jest Anthony Dod Mantle - współpracownik takich reżyserów, jak Danny Boyle czy Lars von Trier, z którym ostatnio zrealizował kontrowersyjnego „Antychrysta”. Największy udział w sukcesie produkcji ma jednak odtwórca głównej roli, Kenneth Branagh. Wallander w jego interpretacji to intrygująca postać, doskonale harmonizująca z klimatem filmów, które w niebanalny sposób uaktualniają klasyczną konwencję kina noir. Mistrzowska rola Branagha odzwierciedla mroczny i pełen niepokoju świat „Wallandera”, w którym widz zostaje wciągnięty w sieć intryg, narastającego napięcia i zagadek kryminalnych, a od pytania „kto zabił” ważniejsze jest „dlaczego to zrobił”.

Już wiosną ale kino! zaprasza na drugi sezon szwedzkiego serialu o przygodach komisarza Wallandera. Produkcja pojawi się na antenie ale kino! zaraz po zakończeniu zdjęć.

d3znf92

Podziel się opinią

Share
d3znf92
d3znf92