Trwa ładowanie...
d1li0og

Jazz Jennings pokazała "rany bojowe". Przeszła operację korekty płci

Jazz Jennings to 19-letnia gwiazda telewizji, modelka, aktywistka LGBT i jedna z najmłodszych znanych osób, które poddały się operacji korekty płci. W Nowy Rok zamieściła na Instagramie odważne zdjęcie w stroju kąpielowym, prezentując blizny po operacji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jazz Jennings wyrosła na ikonę transseksualnej młodzieży
Jazz Jennings wyrosła na ikonę transseksualnej młodzieży (Getty Images)
d1li0og

"Oto moje blizny w całej okazałości w 2019 r. Jestem z nich dumna i kocham moje ciało takie, jakie jest. Nazywam je ranami bojowymi, ponieważ oznaczają siłę i wytrwałość, których potrzebowałam, aby dokończyć moją przemianę" – napisała Jennings pod zdjęciami w stroju kąpielowym.

O Jazz Jennings zrobiło się głośno w 2007 r., kiedy podjęła temat transseksualnej młodzieży w programie Barbary Walers na antenie amerykańskiej stacji ABC. W tym samym roku założyła z rodzicami fundację TransKids Purple Rainbow, wspierającą dzieci i młodzież z zaburzeniami tożsamości płciowej.

d1li0og

Jej rodzice podkreślali w wywiadach, że Jennings dokładnie wiedziała, że jest dziewczynką, jak tylko zaczęła mówić.

Zobacz także: Teddy Quinlivan o swoim transpłciowym coming oucie: "To decyzja polityczna"

Kilka lat później zaczęła nagrywać na YouTube filmiki pod hasłem "I Am Jazz", w których opowiadała o swoim życiu. Z czasem przerodziło się to w reality show produkowane przez TLC. Telewizyjne "I Am Jazz" doczekało się już czterech sezonów, a w 2020 r. ma się ukazać kolejny.

d1li0og

Obejrzyj: Paulina Młynarska o ślubie córki: "W Polsce szczuje się na ludzi nieheteroseksualnych"

d1li0og

Podziel się opinią

Share

d1li0og

d1li0og