Jaworowicz zaskoczyła. Tak wypowiedziała się o Kwaśniewskiej

Elżbieta Jaworowicz wypowiedziała się o Jolancie Kwaśniewskiej
Elżbieta Jaworowicz wypowiedziała się o Jolancie Kwaśniewskiej
Źródło zdjęć: © fot. Akpa

03.04.2023 07:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Elżbieta Jaworowicz to jedna z gwiazd TVP. Prowadząca "Sprawę dla reportera" nieoczekiwanie wypowiedziała się na temat Jolanty Kwaśniewskiej. Jej opinia o byłej prezydentowej może zaskoczyć wielu.

Elżbieta Jaworowicz od lat 80. prowadzi najpopularniejszy magazyn interwencyjny, czyli "Sprawę dla reportera". Choć ma dziś 77 lat, to nie zanosi się na to, by myślała o zakończeniu kariery. Nie wszyscy mogą wiedzieć, że posiadaczka najsłynniejszych nóg polskiej telewizji wypowiedziała się o Jolancie Kwaśniewskiej w książce "Pierwsza pośród dam", która trafi do sprzedaży 10 kwietnia.

Okazuje się, że prezenterka ma wyjątkowo pozytywne zdanie na temat byłej prezydentowej. Dla Jaworowicz pozostaje ona wzorem polskiej pierwszej damy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Zastanawiając się nad fenomenem Jolanty Kwaśniewskiej, dochodzę do przekonania, że zaufanie i sympatia, którą obdarzyli ją rodacy, polega na udanym połączeniu cech wrodzonych, genetycznych z urodą i wdziękiem. Nie bez znaczenia, a właściwie być może podstawową cechą jest umiejętność wczuwania się w położenie słabszych. A to jest wrodzone, choć także wynikające z wykształcenia, oczytania i wrażliwości tej wspaniałej postaci" - czytamy w książce "Pierwsza pośród dam".

Jaworowicz dodała także, że Kwaśniewska wykazywała się zawsze dużą empatią. "Obserwowałam także sytuację spontanicznej i żywej reakcji na życiowe problemy osób i zbiorowości. Na przykład w czasie powodzi w Małopolsce – inicjatywa pomocy – niestrudzone przyjmowanie pokrzywdzonych na spotkaniach, wywiadach, etc." - oznajmiła.

Gwiazda TVP na tym nie poprzestała. Obdarowała Kwaśniewską kolejnymi komplementami, sugerując przy okazji, by była prezydentowa zajęła się polityką. "Pani prezydentowa ma też wspaniałą pamięć do nazwisk, zapamiętywania historii rodzinnych – czym zjednuje sobie sympatię, a nawet uczucia wielu osób. Te cechy predestynują takie osoby do pełnienia historycznych funkcji i dają możliwość wpływania na losy świata - stwierdziła Jaworowicz.

"Fakt" przypomniał zresztą, że gdy w 2018 r. zrobiono sondaż, który wykazał, że gdyby Polacy musieli wybrać prezydentkę wyłącznie spośród kobiet, Kwaśniewska wygrałaby bez żadnego problemu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (49)
Zobacz także