Jarosław Kuźniar: dziennikarz złamał kodeks cywilny?

Jarosław Kuźniar: dziennikarz złamał kodeks cywilny?
Źródło zdjęć: © AKPA

13.03.2012 11:57, aktual.: 25.11.2013 13:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jarosław Kuźniar, który za sprawą lekkomyślnej deklaracji i niespodziewanej odezwy z jaką się spotkała, ściągnął na siebie gniew internautów, nie może liczyć na szybie zapomnienie o całej sprawie. Bloger Salonu 24 udowadnia, że dziennikarz swoim postępowaniem złamał kodeks cywilny. Czy w związku z tym, Kuźniara czekają konsekwencje prawne?

Bloger posługujący się nickiem Grudeq, zauważa że w myśl art. 919 § 1 Kodeksu Cywilnego, który brzmi następująco: "Kto przez ogłoszenie publiczne przyrzekł nagrodę za wykonanie oznaczonej czynności, obowiązany jest przyrzeczenia dotrzymać", Jarosław Kuźniar złamał złożoną obietnicę, a tym samym przytoczony powyżej artykuł.

Grudeq jasno przedstawia swoją argumentację, której nie brakuje logiki: "Wysyłający maile z sugestią odejścia J. Kuźniara z TVN czynili to licząc na otrzymanie nagrody, jaką była dla nich odejście Jarosława Kuźniara. Nagroda nie zawsze musi mieć formę materialną i być wręczana ubiegającemu się o nagrodę. (...) Ponadto jedynym dysponentem nagrody był przyrzekający, bowiem tylko od niego zależała wola odejścia z pracy. Zachodzi tu więc przesłanka traktowania wypowiedzi J. Kuźniara w trybie przyrzeczenia publicznego" - wyjaśnia na blogu Grudeq i konkluduje: "Dziennikarz musi być bowiem w pełni świadomy wypowiadanych przez siebie słów, ich znaczenia i ewentualnych prawnych konsekwencji".

Czy w związku z tym Jarosław Kuźniar powinien bać się prawnych konsekwencji? Jak przekonuje cytowany powyżej bloger, usuniecie filmiku z fragmentem programu Kuźniara z portalu Youtube jest dowodem na to, że stacja TVN obawiała się takiej możliwości.

Obraz
© (fot. AKPA)
Obraz
© (fot. AKPA)

* Jesteśmy też na Facebooku! Dołącz do nas!* Teleshow.pl na Facebooku

Zobacz także:

[

Jurorka znowu pokazała za dużo! Czy to jest jeszcze sexy?! ]( http://teleshow.pl/gid,13387625,img,13387656,kat,,sid,144,title,Najwiekszy-wygrany-Bitwy-na-glosy-biust-Wegorzewskiej,galeria.html )
[

Tancerki „Tańca z gwiazdami” mówią całą prawdę o programie ]( http://teleshow.pl/gid,13400409,img,13400439,kat,,title,Tancerki-Tanca-z-gwiazdami-mowia-cala-prawde,galeria.html )
[

Takiej jej nie znacie! Czy Kożuchowska wolałaby ukryć te zdjęcia? ]( http://teleshow.wp.pl/malgorzata-kozuchowska-takiej-jej-nie-znacie-6026604057236609g )
[

Bohaterowie „I kto to mówi” 20 lat później ]( http://film.wp.pl/zobacz-jak-sie-zmienili-bohaterowie-komedii-i-kto-to-mowi-6025275548005505g )

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także