Trwa ładowanie...

Jarosław Kret zwolniony z TVP!

Jarosław Kret zwolniony z TVP!Źródło: AKPA
dubrrpc
dubrrpc

Do grona zwolnionych z TVP dziennikarzy dołączył Jarosław Kret. O całej sytuacji poinformowała jego partnerka, Beata Tadla, która sama w styczniu br. pożegnała się z pracą w Telewizji Polskiej.

- Jarek właśnie się dowiedział, że nie ma go na grafiku. Od koleżanki, nie od szefów. Dyrektor nie znalazł czasu, by mu podziękować. Standardy BBC! Jarek Kret pracował w TVP od 14 lat. Był jedną z najważniejszych twarzy tej telewizji. Najlepiej ocenianą w rankingach osobowości telewizyjnych. Szefostwa TVP nie stać nawet na godne pożegnanie jednej ze swoich największych gwiazd - napisała Tadla na Facebooku (zachowano oryginalną pisownię).

Co ciekawe, Kret nie poznał powodów swojego zwolnienia, nie otrzymał wypowiedzenia ani odprawy. Nie wie również, dlaczego pracodawca postanowił nie przedłużać z nim umowy (dotychczasowa kończyła się 30 czerwca br.).

dubrrpc

- Nie chcę wiedzieć, atmosfera była coraz gorsza, nie dało się oddychać, było mi już tam duszno. Moim zadaniem jest informować ludzi, bez względu pod jakim szyldem to robię, sam nie mam szyldu politycznego, poglądy polityczne zostawiam w domu, a pogoda jest apolityczna - dodał Kret w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

Wysłaliśmy do TVP prośbę o komentarz w tej sprawie. Nie otrzymaliśmy jednak żadnej odpowiedzi.

(fot. screen z Twittera)
Źródło: (fot. screen z Twittera)

Przypomnijmy, że przygoda Jarosława Kreta z mediami rozpoczęła się w 1992 roku. Na początku pracował jako dziennikarz w lokalnych warszawskich gazetach. W tym czasie współtworzył także miesięcznik "Joli Bord". Rok później został już reporterem i prezenterem "Wiadomości Warszawskich" w stacji telewizyjnej Nowa Telewizja Warszawa. W 1994 roku postanowił przenieść się do Telewizji Publicznej. Zadebiutował tam jako dziennikarz popularnego serwisu informacyjnego "Teleexpress".

dubrrpc

Jego kariera rozwijała się bardzo szybko, bo od 1995 roku prowadził już swoje autorskie programy: "Klub Podróżników", "Kino Klubu Podróżników" w Warszawskim Ośrodku Telewizyjnym. Od jesieni 2009 roku do marca 2010 roku prowadził nadawany w TVP Info autorski program "Planeta według Kreta", w którym opowiadał o kulturze i obyczajach zwiedzanych przez niego krajów. Największą popularność Jarosław Kret zdobył jednak jako żywiołowy i sympatyczny prezenter prognozy pogody. Najpierw prowadził ją w TVP3, a potem (od 2004 roku do teraz) w TVP1 oraz na antenie TVP Info. W 2012 roku otrzymał Telekamerę w kategorii "prezenter pogody".

Zobacz także: Agata Młynarska o sytuacji w TVP: "Każdy zarząd ma prawo zdejmować programy"

dubrrpc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dubrrpc