Trwa ładowanie...

Jarosław Kaczyński w TV Trwam. Wywiad transmitowała TVP Info

Ostatni wywiad Jarosława Kaczyńskiego miał okazję trafić do szerokiego grona odbiorców. Rozmowę odbywającą się w studiu TV Trwam postanowiła transmitować TVP Info. Dzięki TVP pojawił się jednocześnie zarówno w obu telewizjach, jak i w Radiu Maryja.

Jarosław Kaczyński w TV Trwam. Wywiad transmitowała TVP InfoŹródło: kadr z programu
d3tar8o
d3tar8o

Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu w Radiu Maryja w audycji „Rozmowy niedokończone”. Na antenie towarzyszył mu minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak. Prezes PiS skomentował ostatnie wydarzenia polityczne, m.in. bardzo szeroko komentowane weta prezydenta Andrzeja Dudy do ustaw o KRS i Sądzie Najwyższym. Zapytany wprost o podwójne weto, stwierdził, że obecny kryzys może mieć daleko idące konsekwencje. - Ale uczynimy wszystko - i jestem przekonany, że uczyni to także pan prezydent - żeby tego kryzysu nie pogłębiać i cofnąć jego skutki – mówił.

- Opozycji się to nie udawało, teraz mają z ich punktu widzenia sytuację długo oczekiwaną, ale nie jest tak, żeby to był stan nieodwracalny i on nawet nie jest trudny do odwrócenia pod jednym warunkiem - że będziemy razem. Błąd to nie jest wina, każdy człowiek, który żyje na ziemi, nie jest nieomylny. Po prostu musimy przejść do następnego etapu, do współpracy, której efektem będzie rzeczywista, radykalna reforma wymiaru sprawiedliwości, a potem jeszcze inne reformy z tych dużych, bo są i takie, które będziemy musieli zostawić na kolejne kadencje – dodał. Prezes PiS zapowiedział także, że będzie walczyć z koncentracją mediów, ale zdaje sobie sprawę, że spotka to opór. To, co jeszcze miał do powiedzenia, mogli poznać jednak nie tylko słuchacze. Rozmowa nadawana była jednocześnie w TV Trwam w programie o tym samym tytule. To jednak nie wszystko.

Wywiad miał okazję trafić do jeszcze większego grona odbiorców. Spore fragmenty 1,5-godzinnego programu, przede wszystkim wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego, były pokazywane na żywo w popołudniowym paśmie stacji. Jak zauważyli jednak internauci, stacja skupiła się głównie na transmitowaniu wypowiedzi prezesa PiS, Mariusza Błaszczaka już pomijano.

Chociaż TVP dotąd nie współpracowała w takiej formie z TV Trwam, to nie jest to pierwszy raz, gdy transmitowała materiał wspólnie z inną stacją. W połowie czerwca na żywo pokazywała wywiad z premier Beatą Szydło prowadzony w rozpoczynającej wtedy działalność telewizji internetowej wPolsce.pl. We wrześniu ubiegłego roku natomiast stacja przeprowadziła z Telewizją Republika wspólną transmisję z uroczystości w Muzeum Katyńskim z okazji 77. Rocznicy ataku radzieckiego na Polskę we wrześniu 1939 roku.

d3tar8o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3tar8o