Trwa ładowanie...

Jarosław Kaczyński osobowością 5-lecia TV Republika. Na gali odczytano list prezesa

Z okazji piątej rocznicy funkcjonowania TV Republika zorganizowano uroczystą galę z nagrodami. Wśród laureatów znaleźli się Jarosław Kaczyński, Mateusz Morawiecki i Antoni Macierewicz.

Jarosław Kaczyński osobowością 5-lecia TV Republika. Na gali odczytano list prezesaŹródło: facebook.com/Telewizja Republika
d1anh0w
d1anh0w

Główną nagrodę osobowości 5-lecia TV Republika otrzymał Jarosław Kaczyński, który z przyczyn zdrowotnych nie mógł się pojawić na wydarzeniu. W jego imieniu wystąpił Krzysztof Sobolewski, odczytując list prezesa PiS-u.

– Jestem głęboko przekonany, że historię powstania i funkcjonowania Telewizji Republika, jak i wielu innych przedsięwzięć sprzeciwiających się siłom wielkiego nurtu można wpisać w tę piękną historię walki o niezależne myślenie – pisał Kaczyński. - To dla mnie osobiście wielki zaszczyt, ale tę nagrodę będę traktował, jako nagrodę dla wszystkich, którzy pomagali w budowie obozu dobrej zmiany – podkreślił nieobecny laureat.

Dorota Kania, redaktor naczelna TV Republika, zapowiadając wręczenie nagrody Kaczyńskiemu mówiła:

d1anh0w

– W 1992 roku profesor Jadwiga Staniszkis wysyłała go na polityczną emeryturę. Blisko trzydzieści lat później Paweł Poncyliusz i Ludwik Dorn sugerowali mu – wzorem marszałka Józefa Piłsudskiego – Sulejówek i przejście w stan spoczynku. Na szczęście polityk nie skorzystał z tych sugestii a ci, którzy mu tak doradzali, są na politycznym marginesie.

Kania przypisała Kaczyńskiemu zjednoczenie polskiej prawicy i zbudowanie największego ugrupowania w parlamencie.

- Jarosław Kaczyński, wie - tak samo jak wiedział jego brat śp. Prezydent Lech Kaczyński, że tylko zjednoczona prawica jest w stanie wygrać z tymi, którzy chcą Polski słabej, zależnej od innych, bez żadnych wartości. Jarosław Kaczyński doprowadził do powstania ugrupowania, które reprezentuje przekonania większości Polaków – dumę narodową, przywiązanie do wartości chrześcijańskich, troskę o Polskę. I z tych właśnie powodów kapituła nagród Telewizji Republika przyznała tytuł osobowości 5-lecia Jarosławowi Kaczyńskiemu, prezesowi Prawa i Sprawiedliwości – skwitowała Kania.

Nagroda polityka roku przypadła Mateuszowi Morawieckiemu, który również nie mógł uczestniczyć w gali. Zastąpił go Marek Suski, który dodał od siebie, że TV Republika to jego ulubiona telewizja, którą jego żona ogląda od rana do nocy. "Dzięki Republice jest prawda i miłość do Polski" – mówił polityk, który odczytał wcześniej list premiera:

d1anh0w

- Stworzyliście niezależne medium, odpowiedzialne za wolne słowo i dobro ojczyzny. Na kolejne lata życzę równie imponujących sukcesów – pisał premier Morawiecki.

Nagroda widzów przypadła z kolei Antoniemu Macierewiczowi, który zebrał w plebiscycie aż 89 proc. Zdaniem Doroty Kani minister Macierewicz został doceniony za bezkompromisowość, wierność Polsce i walkę z komuną oraz wojskową agenturą, którą toczy przez całe swoje dorosłe życie.

Obejrzyj: Bez rządów PiS nie będzie "Ucha Prezesa". "Jest możliwe tylko w tej sytuacji"

d1anh0w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1anh0w