Trwa ładowanie...

Jarosław Gugała zaśpiewał dla ministra finansów!

Share
Jarosław Gugała zaśpiewał dla ministra finansów!
Źródło: pap/akpa
dt8xd2i

O tym, że artyści Zespołu Reprezentacyjnego uświetnili swoją twórczością rodzinną uroczystość następcy Jacka Rostowskiego, poinformował "Super Express". Występ niezwykle popularnej w latach 80. grupy, podobnie jak samo przyjęcie, był urodzinową niespodzianką dla małżonki ministra.

Jak czytamy w gazecie, Mateusz Szczurek zorganizował dla ukochanej imprezę w jednym z klubów w podwarszawskich Łomiankach. Według reporterów przybyło około stu gości, którzy mieli nie tylko okazję osobiście złożyć życzenia jubilatce, ale i wysłuchać kameralnego w tym wypadku koncertu poezji śpiewanej z dziennikarzem Polsatu za fortepianem i przed mikrofonem.

dt8xd2i

Przypomnijmy, że Zespół Reprezentacyjny powołali na początku lat 80. roku dwaj studenci iberystyki, Jarosław Gugała i Filip Łobodziński oraz Adam Jamiołkowski z Politechniki Warszawskiej. Zafascynowani twórczością katalońskiego pieśniarza Lluísa Llacha tłumaczyli jego piosenki i tworzyli do nich własne aranżacje. To właśnie za ten repertuar w 1983 roku zdobyli pierwsze miejsce podczas Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie. Po wydaniu dwóch płyt zespół zawiesił swoją działalność w 1991 roku, choć od tego czasu wydał jeszcze kolejne dwa krążki.

Kapela prezentera "Wydarzeń" wystąpiła na przyjęciu zorganizowanym przez ministra finansów, Mateusza Szczurka W 2005 roku Zespół Reprezentacyjny reaktywowano. Po ponad dziecięciu latach przerwy muzycy wrócili do koncertowania i studia nagraniowego, trzeba jednak przyznać, że ich występy to raczej rzadkość.

Grupa uaktywniła się jeszcze w 2013 roku w związku z planem wydania kolejnej płyty, na którą materiał miał zostać zebrany podczas koncertów. Ostatnio można ich było posłuchać w połowie grudnia na koncercie w warszawskim klubie Tygmont.

Opinię na temat tego, czy Jarosław Gugała jest bardziej utalentowanym dziennikarzem czy muzykiem, zostawiamy wam. Poniżej jeden z wielu utworów Zespołu.

(fot. PAP)
Źródło: (fot. PAP)
dt8xd2i

Podziel się opinią

Share
dt8xd2i
dt8xd2i