Trwa ładowanie...

Jarosław Gugała z Polsat News: "polityków trzymam na dystans"

Jarosław Gugała został posądzony przez posłankę PiS Joannę Lichocką, że "angażuje się w imprezy polityków PO". Gugała dla WP: - Żadnej zasady nie złamałem.

Jarosław Gugała, Polsat News Jarosław Gugała, Polsat News Źródło: East News
d1kcp5z
d1kcp5z

Jarosław Gugała z Polsat News został zaproszony do internetowego programu "Klub Swobodnej Myśli". Okazało się, że w programie udział weźmie także, jako prowadzący, poseł Koalicji Obywatelskiej Maciej Lasek, były przewodniczący Komisji Badania Wypadków Lotniczych.

Joanna Lichocka, posłanka PiS, napisała na Twitterze: "Dziennikarz Polsat News otwarcie angażuje się w imprezy polityków PO. Zaskoczenia nie ma".

Gugała odwołał swój udział w tym programie. Tłumaczy WP, co się stało.

Sebastian Łupak: Dlaczego najpierw zgodził się pan wziąć udział w "Klubie Swobodnej Myśli", a potem odwołał swój udział?

Jarosław Gugała, Polsat News: To jest jakaś paranoiczna burza w szklance wody. Wróciłem w piątek z urlopu, a w sobotę zadzwonił do mnie pewien dziennikarz z propozycją, żebym wziął udział w programie internetowym "Klub Swobodnej Myśli". Mówił, że będą różni goście, w tym ja.

d1kcp5z

Ale później zmienił mi się grafik w pracy, musiałem pozamieniać się na dyżury, więc odwołałem swój udział w tym programie. Zadzwoniłem do organizatorów, że nie mogę.

Ale było już za późno, bo wiadomość o tym, że pan w tym programie będzie, poszła w świat.

Rzeczywiście. W internecie rozpętała się paranoiczna burza w szklance wody, w którą zostałem wkręcony. Toczy się kula, bynajmniej nie śnieżna, ale innego koloru. Sprawa żyje własnym życiem i wszyscy się teraz mną zajmują. Ja dziękuję, ale ja takiej sławy już nie potrzebuję. Na Twitterze pojawiły się jakieś zarzuty…

Pani posłanka Joanna Lichocka z PiS zarzuciła, że bierze pan udział w partyjnej imprezie PO, co jej nie zaskakuje…

Pani Joanna Lichocka mierzy tę sprawę własną miarą. Ona jest byłą dziennikarką, która weszła w politykę. Natomiast ja nigdy nie byłem związany z żadnymi politykami i nie wchodziłem z nimi żadne układy. Jestem programowym outsiderem i nie mam nic wspólnego z żadną partią. Ja chcę być dziennikarzem. Wiem, że są dziennikarze, którzy łamią zasady, ale nie ja. Ja nie dostaję od polityków pieniędzy. Ja patrzę im na ręce, zadaję pytania i komentuję ich poczynania.

d1kcp5z

Ja się z żadnym politykiem nie przyjaźnię, nie chodzę z nimi na imprezy. Staram się być jak najbardziej obiektywny i trzymam od wszystkich polityków zdrowy dystans. Źle się dzieje, gdy dziennikarz pisze na zamówienie, reprezentuje pewną opcję i chwali wszystko, co robi dana partia.

Czy dziennikarze mogą brać udział w panelach dyskusyjnych z politykami?

Dziennikarze w swojej pracy, na forach dyskusyjnych, na konferencjach prasowych, spotykają polityków i w tym samym nie ma niczego nagannego.

d1kcp5z

Co do zasady: jest sprawą oczywistą, że dziennikarze nie mogą występować na partyjnych imprezach, spotkaniach, konwencjach czy zebraniach. Ja nigdy w życiu w niczym takim nie brałem udziału i nie zamierzam brać.

Natomiast ten program, "Klub Swobodnej Myśli", nie miał charakteru takiego wiecu czy spotkania partyjnego. To miała być dyskusja, takie obywatelsko-dziennikarskie forum dyskusyjne. To nie była impreza polityczna. W ogóle nie miałem świadomości, że tam będzie występował polityk.

Kpiny po wpisie Joanny Lichockiej. Władysław Kosiniak-Kamysz: "rzetelny jak 'Wiadomości' TVP"

d1kcp5z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1kcp5z