Trwa ładowanie...

Jan Pietrzak wraca do TVP. Stacja zapomniała już o ostatniej aferze z udziałem satyryka?

Telewizja Polska niczego się nie nauczyła? Kilka miesięcy temu KRRiT upomniała stację za retransmisję w TVP Kultura występu Jana Pietrzaka. Teraz TVP1 wyemituje cały cykl programów satyryka.
Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Jan Pietrzak wraca do TVP. Stacja zapomniała już o ostatniej aferze z udziałem satyryka?
Źródło: PAP
d448fya

Już 2 kwietnia (niedziela) o godz. 17.30 TVP1 zaprezentuje premierową odsłonę 10-odcinkowego cyklu "Pół wieku Kabaretu pod Egidą". Program powstał z okazji przypadającego w tym roku 50-lecia działalności kabaretu. Główną gwiazdą formatu będzie Jan Pietrzak, który, jak czytamy w oficjalnym komunikacie TVP, "jest nie tylko autorem tekstów, ale wyśmienitym komentatorem społecznych i politycznych wydarzeń Polski". Czyżby stacja zapomniała już o naganie, jaką dostała od KRRiT za retransmisję żartów satyryka?

Przypomnijmy, że 6 sierpnia br. TVP Kultura wyemitowała jubileuszowy koncert Pietrzaka zorganizowany przez Klub Ronina w warszawskim Centrum Prasowym Foksal. W trakcie występu satyryk (który znany jest z niechęci m.in. do Donalda Tuska) nie szczędził krytyki Platformie Obywatelskiej i Nowoczesnej. Na antenie były też personalne ataki na np. Tomasza Lisa, Ewę Kopacz, Ryszarda Petru czy nawet Kubę Wojewódzkiego. Jak poinformowała Katarzyna Twardowska, rzecznik prasowa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, w rozmowie z serwisem wirtualnemedia.pl, do KRRiT wypłynęło pięć skarg od widzów na żarty Pietrzaka w TVP Kultura. Zażalenia złożyli też posłowie Platformy Obywatelskiej.

- Zdaniem skarżących poziom prostactwa i obelg przekroczył wszelkie normy, a pokazywanie takich treści, zwłaszcza przez Telewizję Polską, jest naganne - powiedziała Twardowska.

d448fya

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji poddała analizie wskazany materiał i skonfrontowała go z napływającymi skargami. W rezultacie KRRiT uznała, że "w retransmisji koncertu znalazły się wypowiedzi, które można uznać za wulgarne, obelżywe i przekraczające normy dobrego obyczaju". W wydanej opinii podkreślono również, że "nie można usprawiedliwiać ich satyrycznym charakterem audycji". Telewizja Polska została wezwana do zaniechania naruszania ustawy rtv.

Tutaj sprawdzisz aktualną ramówkę Telewizji WP

Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d448fya

Podziel się opinią

Share
d448fya
d448fya