Trwa ładowanie...

Jan Pietrzak nie szczędził krytyki Platformie Obywatelskiej. A to wszystko na antenie TVP

Share
Jan Pietrzak nie szczędził krytyki Platformie Obywatelskiej. A to wszystko na antenie TVP
Źródło: AKPA
d4id95t

Jan Pietrzak od dawna nie ukrywa swoich poglądów politycznych, często krytykuje Donalda Tuska i dał się poznać jako zwolennik teorii o zamachu w Smoleńsku.

W trakcie swojego jubileuszowego koncertu ponownie nie szczędził krytyki Platformie Obywatelskiej i Nowoczesnej. Zdecydował się też na personalne ataki m.in. pod adresem Tomasza Lisa, Ryszarda Petru czy... Kuby Wojewódzkiego. Tym razem chyba jednak przesadził - niektóre z jego wyjątkowo ostrych "żartów" wzbudziły falę krytycznych komentarzy w internecie. Oto niektóre z wypowiedzi Pietrzaka:

"Towarzystwo Weterynarii Polskiej, w skrócie TVP dokonało udanego połączenia genów świni i hieny. Efektem krzyżówki jest Lis."

d4id95t

"Obecna wersja Palikota, czyli Petru, jest bardziej nowoczesny jednak od Twojego Rucha. Tamtego Rucha pochodziła z Biłgoraja, a ten jest "rumunem" Balcerowicza."

"Kupa Wojewódzki, który wtykał polskie flagi w psie odchody. Sąd uznał, że to jest naturalne u człowieka, który ma na imię Kupa."

"Pannę Grodzką straciliśmy z oczu. Przez cztery lata w Sejmie ocaliła dziewictwo. Były afery w trakcie przerw, bo posłowie wychodzili, stali na korytarzach i nikt nie chciał wejść do żadnej toalety, bo nie wiedzieli, gdzie "to to" wejdzie. I co z tego może wyniknąć."

"Niesiołowski jest z pierwszego zawodu entomologiem, jest profesorem owadologii. Jego naturalne środowisko ekologiczne to wszy, mendy, gnidy, pluskwy, muchy plujki, żuki gnojniki. I to jest również jego elektorat!"

d4id95t

Pod opublikowanym na YouTube wideo z występem artysty pojawiły się m.in. takie krytyczne komentarze:

"Żałosny.. i to jeszcze w TVP KULTURA", "Jan Pietrzak, ja bardzo lubię jego felietony, ale ten występ był okropny. Mało finezyjny", "Mniej niż zero, choć gorsze słowa cisną się na usta", "Żenujący, chamski, obrażający ludzi, nie mający nic wspólnego z kabaretem występ. I on jest zdziwiony, że był na marginesie. I to jest śmieszne!".

Jan Pietrzak zrobił karierę jako satyryk w kabaretach Hybrydy i Pod Egidą. Najwyraźniej w TVP ceni się tego typu poczucie humoru, skoro wyemitowano ten występ. Tym razem przesadzili?

Zobacz także: Robert Kudelski: "Po cenzurę sięgają ludzie mali, zakompleksieni. Nie rozumieją sztuki"

d4id95t

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4id95t
d4id95t