Trwa ładowanie...
d27z0uf

James Lipton nie żyje. Prowadzący "Inside the Actors Studio" miał 93 lata

Zmarł James Lipton, amerykański pisarz, aktor, prowadzący talk show "Inside the Actors Studio". Miał 93 lata. Przegrał walkę z chorobą nowotworową. Miał 93 lata.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
James Lipton walczył z rakiem pęcherza
James Lipton walczył z rakiem pęcherza (Getty Images)
d27z0uf

James Lipton kojarzony jest przede wszystkim z talk show "Inside the Actors Studio", które prowadził w latach 1994-2018. Każdy odcinek trwał godzinę i rozmawiał z ludźmi ze świata filmu. Oprócz tego był producentem wykonawczym i reżyserem programu. Dotychczas nagrano 23 sezony programu, z czego Lipton pracował przy 22 i rozmawiał z ok. 300 gwiazdami, w tym z laureatami Oscarów.

Średnia oglądalność jego show w USA wynosiła 70 mln widzów. Program emitowany był w przeszło 120 krajach, w tym w Polsce - pokazywały go stacje Ale Kino i TVN Style.

Jego śmierć potwierdziła żona, Kedakai Turner. - Można tak wiele powiedzieć o Jamesie Liptonie, ale jestem pewna, że chciałby zostać zapamiętany przede wszystkim jako ktoś, kto kochał to, co robił, i miał ogromny szacunek dla wszystkich, z którymi pracował – powiedziała w rozmowie z portalem tmz.com.

James Lipton zmarł w poniedziałek 2 marca w Nowym Jorku. Przegrał walkę z nowotworem pęcherza. Miał 93 lata.

d27z0uf

Podziel się opinią

Share

d27z0uf

d27z0uf