Trwa ładowanie...

"Jaki przypadek zastępuje na Podlasiu konstrukcja z przyimkiem taka jak ta: "Serdecznie dziękujemy dla was"?". Sprawdź, jaka była poprawna odpowiedź na pytanie w teleturnieju "Milionerzy"

W teleturnieju "Milionerzy" padło pytanie: "Jaki przypadek zastępuje na Podlasiu konstrukcja z przyimkiem taka jak ta: "Serdecznie dziękujemy dla was"?". Sprawdź, jaka była poprawna odpowiedź.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

"Jaki przypadek zastępuje na Podlasiu konstrukcja z przyimkiem taka jak ta: "Serdecznie dziękujemy dla was"?". Sprawdź, jaka była poprawna odpowiedź na pytanie w teleturnieju "Milionerzy"Źródło: PAP
d1uitw9

W teleturnieju "Milionerzy" padło następujące pytanie: "Jaki przypadek zastępuje na Podlasiu konstrukcja z przyimkiem taka jak ta: "Serdecznie dziękujemy dla was"?
A dopełniacz,
B celownik,
C biernik,
D narzędnik".

Prawidłowa odpowiedź na to pytanie była warta 20000 zł.

Uczestnik skorzystał z koła ratunkowego "telefon do przyjaciela". Odebrała jego mama, która zasugerowała odpowiedź A. Gracz posłuchał się jej i taką zaznaczył. Okazała się ona błędna. Poprawna była odpowiedź B.

d1uitw9

W zdaniu "serdecznie dziękujemy dla was" forma przyimkowa "dla was" przyjęta na Podlasiu zastępuje przyimek "wam", który jest odmianą "wy" w celowniku.
Mianownik: wy
Dopełniacz: was
Celownik: wam
Biernik: was
Narzędnik: (z) wami
Miejscownik: (o) was

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d1uitw9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1uitw9
d1uitw9