Trwa ładowanie...

Jacek Rozenek został ojcem w młodym wieku. "Bardzo się bałem"

Jacek Rozenek po dwóch małżeństwach zakończonych rozwodem jest ojcem trzech synów. Wszyscy kojarzą go ze związku z Małgorzatą Rozenek, z którą ma dwóch nastolatków, ale aktor jest też ojcem dorosłego Adriana. W najnowszym wywiadzie wyznał, że bardzo bał się roli ojca, w którą wszedł w wieku 23 lat. I podkreślił, że żadna rola filmowa czy teatralna nie może się z tym równać, ani do tego przygotować.

Jacek Rozenek z najmłodszym synem w 2012 r.Jacek Rozenek z najmłodszym synem w 2012 r.Źródło: AKPA
d1kol0p

Zanim w życiu Jacka Rozenka pojawiła się "Perfekcyjna pani domu", aktor był mężem Katarzyny Litwiniak (zmarła na raka w 2020 r.). To właśnie ona urodziła mu pierwszego syna Adriana, który ma już 29 lat.

Z Małgorzatą Kostrzewską, która przyjęła jego nazwisko, ożenił się w 2003 r. Trzy lata później na świat przyszedł ich pierwszy syn – Stanisław. A w 2010 r. rodzina powiększyła się o Tadeusza. Rozenkowie rozwiedli się w 2013 r., ale pozostali w przyjacielskiej relacji i razem wychowywali synów.

Jacek Rozenek miał 23 lata, kiedy po raz pierwszy został ojcem. Niewiele, jak na dzisiejsze standardy. Zapytany w "Plejadzie", czy liczne role filmowe i teatralne przygotowały go w jakimś stopniu do tej życiowej roli, odpowiedział kategorycznie, że nie.

Młode gwiazdy, które poszły w ślady słynnych rodziców

- Rola ojca to jedyna, wyjątkowa rola, którą życie postawiło przede mną. Jest wspaniała. Odkrywa wiele barw. Z każdym rokiem zupełnie innych – mówił Rozenek.

d1kol0p

- Rola ojca, to rola, o zagraniu której marzyłbym, gdyby istniała w teatrze. Niestety, nikt takiej nie napisał – dodał aktor.

Rozenek jest już doświadczonym ojcem z prawie 30-letnim stażem, ale dobrze pamięta obawy, jakie towarzyszyły mu przed narodzinami Adriana.

rozenek AKPA
Źródło: AKPA

- Bałem się bardzo ojcostwa. Bałem się, że nie podołam. Szukałem wskazówek i rad, ale nie znalazłem żadnych sensownych – mówił aktor.

d1kol0p

Wielu przyszłych rodziców sięga w takiej sytuacji po poradniki, ale Rozenek twierdzi, że to droga donikąd.

- Oczywiście są typy osobowości, którym potrzebny jest taki rodzaj przygotowania, ale to tak naprawdę niczego nie wyjaśnia. Dopiero życie z dzieckiem uczy nas roli rodzica. Życie to jest nauka. Życie nie polega na tym, że się wie, jak żyć, bo się przeczytało kilka mądrych podręczników, w których piszą, jak je zaplanować. To wszystko to jest proces. Czasem długi i trudny, ale zawsze proces – wyjaśnił Jacek Rozenek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1kol0p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1kol0p