Trwa ładowanie...
d36euka

Jacek Kurski zapowiada skok jakościowy TVP Info. "Gotowość bojowa będzie już latem"

TVP Info wchodzi wielkimi krokami w świat nowoczesnej telewizji. Jak zapowiada Jacek Kurski, stację czekają spore zmiany.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kurski przeprowadza spore zmiany w TVP
Kurski przeprowadza spore zmiany w TVP (ONS.pl)
d36euka

To będzie dobry rok dla TVP Info. Jacek Kurski wyjawił, że jeszcze w tym roku kanał doczeka się nowego studia, a także odświeżonej wizualnej oprawy. - Gotowość bojowa będzie już latem, natomiast planujemy ruszyć z tymi nowościami w jesiennej ramówce – powiedział portalowi wirtualnemedia.pl Jacek Kurski. Szef TVP wyjawił, że nadrabiają zapóźnienia technologiczne, które zastał w stacji i dzięki temu TVP Info jest już gotowa nadawać w systemie High Definition.

- Przecież nadawanie w HD powinno być normą, a nie wydarzeniem. Tymczasem poprzedni zarząd nie bardzo o to dbał. Wystarczy powiedzieć, że pół roku przed tym, jak objąłem prezesurę TVP kupiono 17 kamer w standardzie SD. Naprawdę nie wiem, po co i czemu miało to służyć – dodał prezes stacji.

To jednak nie wszystko. Część funduszy z pożyczki, jaką otrzymała TVP (przypomnijmy, że jest to 800 mln zł; więcej na ten temat przeczytacie tutaj), zostanie przeznaczona na unowocześnienie ośrodków regionalnych. Jak poinformował portal wirtualnemedia.pl, oddziały Telewizji Polskiej mają dostać m.in. nowe wozy transmisyjne, w pierwszej kolejności Katowice, później Gdańsk, Poznań, Lublin i Bydgoszcz. Zarówno Kurski, jak i wiceprezes TVP Maciej Stanecki zapowiadali wcześniej, że duża część pozyskanych funduszy ma zostać przeznaczona na rozwój technologiczny stacji. Jak widać, nie były to tylko puste słowa, a nadchodzący rok upłynie stacji pod znakiem intensywnych zmian.

d36euka

Zobacz także: Sylwester w TVP. "Do tej imprezy dopłacimy wszyscy w podatkach"

d36euka

Podziel się opinią

Share

d36euka

d36euka