Trwa ładowanie...

Jacek Kurski ponownie prezesem TVP. Na razie tymczasowo

Były prezes i doradca zarządu Telewizji Polskiej powraca na swoje pierwotne stanowisko. Zastąpi na czas urlopu obecnego p.o. prezesa zarządu TVP.

Share
Jacek Kurski ponownie prezesem TVP. Na razie tymczasowo
Źródło: ONS
dfn7ezl

Centrum Informacji Telewizji Polskiej poinformowało, że Jacek Kurski przez najbliższe 2 tygodnie powróci na funkcję prezesa zarządu.

"W związku z rozpoczynającym się w dniu 27.07.2020 r. urlopem p.o. prezesa Zarządu TVP Pana Macieja Łopińskiego oraz złożeniem przez niego rezygnacji z czasowego pełnienia obowiązków Prezesa Zarządu z dniem 07.08.2020 r., pełnienie obowiązków Prezesa Zarządu TVP zostało powierzone Panu Jackowi Kurskiemu" - czytamy w komunikacie.

Jacek Kurski był prezesem TVP od stycznia 2016 r. do marca 2020 r. Potem objął funkcję doradcy zarządu stacji. Prezydent Andrzej Duda przed wyborami prezydenckimi zażądał od szefa Rady Mediów Narodowych Krzysztofa Czabańskiego odwołania Kurskiego ze stanowiska. Według informacji z pałacu prezydenckiego, jeśli nie spełniono by tej prośby, prezydent miał zawetować ustawę o 2-miliardowej rekompensacie dla mediów publicznych.

W piątek 24 lipca po południu ma odbyć się zebranie Rady Mediów Narodowych, na którym zostanie wybrany nowy prezes TVP. Z dużym prawdopodobieństwem członkowie Rady wskażą Jacka Kurskiego. Dotychczas pełniący obowiązki prezesa Maciej Łopiński złożył już rezygnację.

dfn7ezl

Podziel się opinią

Share
dfn7ezl
dfn7ezl