Trwa ładowanie...
d3rau0q

Jacek Fedorowicz wspomina Jerzego Gruzę: "Niesłychanie dowcipny człowiek i bardzo zdolny reżyser"

W nocy z 15 na 16 listopada zmarł Jerzy Gruza. Wspomnieniem o nim podzielił się z Wirtualną Polską Jacek Fedorowicz, wieloletni współpracownik zmarłego reżysera.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nie żyje Jerzy Gruza
Nie żyje Jerzy Gruza (Forum)
d3rau0q

Jacek Fedorowicz, wieloletni współpracownik Jerzego Gruzy, powiedział w rozmowie z Wirtualną Polską: - To smutna wiadomość, bardzo żałuję. Ostatnio nie byliśmy blisko, bo po prostu życie zawodowe poniosło nas w różnych kierunkach. Ta intensywna współpraca z lat 60. już dawno się skończyła. Niemniej obaj żywiliśmy do siebie wzajemną sympatię.

Zobacz także: Romuald Lipko nie żyje. Włodzimierz Czarzasty: pozostanie w sercu na zawsze

Gruza i Fedorowicz współpracowali ze sobą w latach 60., tworząc programy rozrywkowe, które cieszyły się dużą popularnością.

d3rau0q

- Najpiękniejsze wspomnienia zostały z lat 60., kiedy robiliśmy wspólnie cztery cykle programów rozrywkowych w telewizji: "Poznajmy się", "Małżeństwo doskonałe", "Kariera" i "Rondo". Współtworzyliśmy do tego okazjonalne programy, które też bardzo miło wspominam.

AKPA

Gruza osiągnął sukces dzięki talentowi, ale i poczuciu humoru: - To był niesłychanie dowcipny człowiek i bardzo, bardzo zdolny reżyser – powiedział o nim Fedorowicz.

Jerzy Gruza, reżyser, scenarzysta i aktor, twórca seriali "Wojna domowa" i "Czterdziestolatek", zmarł w nocy z 15 na 16 lutego. Miał 87 lat. Informację tę podało Stowarzyszenie Filmowców Polskich.

Zobaczcie fragment "Małżeństwa doskonałego"

d3rau0q

Podziel się opinią

Share

d3rau0q

d3rau0q