Trwa ładowanie...
dok5nfw

J. Michael Mendel nie żyje. Tworca "Ricka & Morty'ego" oraz "Simpsonów" miał 54 lata

Zmarł J. Michael Mendel, producent telewizyjny odpowiedzialny za hitowych "Simpsonów" i Ricka & Morty'ego. Lauret nagrody Emmey miał 54 lata.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
J. Michael Mendel stworzył hitowe kreskówki
J. Michael Mendel stworzył hitowe kreskówki (Materiały prasowe)
dok5nfw

J. Michael Mendel był odpowiedzialny za produkcję kilku hitowych seriali animowanych, m.in. "Simpsonów" w latach 1989-1999 (stworzył 207 odcinków). W ciągu tych 10 lat otrzymał 3 nagrody Emmy - w 1995, 1997 i 1998 r. Kolejną nagrodę dostał w 2018 r. za kreskówkę "Rick & Morty".

ZOBACZ TEŻ: Wiktoria Wolańska: "Cały czas zmagamy się ze strachem o siebie i bliskich"

O śmierci producenta poinformował rzecznik sieci Adult Swim, gdzie emitowana jest animacja "Rick & Morty". "Wszyscy w Adult Swim są zdruzgotani przedwczesnym odejściem Mike'a Mendela. Był sercem "Ricka & Morty'ego", będziemy tęsknić za jego fantastycznym talentem i poczuciem humoru. Mike był powszechnie szanowanym i nagradzanym producentem z ponad 25-letnim doświadczeniem w branży, który kierował i wspierał pokolenia artystów, pisarzy i twórców. Jego brak odczuje cała społeczność. Nasze najgłębsze kondolencje składamy jego rodzinie, przyjaciołom i znajomym w tym trudnym czasie" - czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

Kondolencje też złożył m.in. Justin Roiland, bliski współpracownik Mendela. "Nie wiem, co zrobię bez ciebie u swojego boku, Mike. Jestem zdruzgotany" - napisał na Twitterze.

J. Michael Mendel zmarł w wieku 54 lat.

dok5nfw

Podziel się opinią

Share

dok5nfw

dok5nfw