Trwa ładowanie...

Iwona Schymalla sama zrezygnowała z funkcji szefa TVP1!

Iwona Schymalla sama zrezygnowała z funkcji szefa TVP1!Źródło: AKPA
d2hsxg3
d2hsxg3

Kierująca TVP1 *Iwona Schymalla złożyła we wtorek rezygnację z funkcji szefa anteny. Iwona Schymalla, Kancelaria Prezydenta i redakcja "Wiadomości" zaprzeczają doniesieniom, by miało to związek z naciskami za zbyt małe eksponowanie prezydenta.*

W mediach pojawiły się doniesienia, że rezygnacja Schymalli mogła wiązać się z naciskami na "Wiadomości"; miało chodzić o to, że program za mało eksponuje prezydenta Bronisława Komorowskiego.

W wydanym we wtorek oświadczeniu Iwona Schymalla zdementowała te pogłoski.
- Uprzejmie informuję, że moja rezygnacja z funkcji dyrektora TVP 1 była umotywowana wewnętrznym funkcjonowaniem spółki. Decyzja ta nie ma, jak podawały niektóre portale internetowe, żadnego związku z naciskami na „Wiadomości”, za zbyt małe eksponowanie Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego - czytamy w przesłanym przez Iwonę Schymallę do Wirtualnemedia.pl oświadczeniu.

(fot. AKPA)
Źródło: (fot. AKPA)

Głos w tej sprawie zabrała także sama Kancelaria Prezydenta RP.
- W związku z informacjami prasowymi dotyczącymi dymisji dyrektor TVP 1 Iwony Schymalli, Kancelaria Prezydenta RP informuje, iż za rzetelnie zrealizowane relacje z wydarzeń z udziałem Prezydenta RP, jak np. transmisja z uroczystości w Smoleńsku i Katyniu w kwietniu br. czy też z uroczystości beatyfikacyjnych Jana Pawła II, jak i z wielu innych wydarzeń, Kancelaria Prezydenta RP niejednokrotnie kierowała na ręce władz TVP podziękowania. Z uwagi na powyższe, jakiekolwiek wiązanie przyczyn dymisji dyrektor TVP 1 z Kancelarią Prezydenta RP jest nieuzasadnione - napisano w oficjalnym oświadczeniu przesłanym do naszej redakcji.

d2hsxg3

"Oświadczamy, że Prezydent Bronisław Komorowski ani nikt z ministrów jego kancelarii nie wywierali nacisków na redakcję +Wiadomości+" - brzmi z kolei oświadczenie redakcji tego głównego serwisu informacyjnego telewizji publicznej, wydane wczoraj wieczorem.

Juliusz Braun ma spotkać się dzisiaj przed południem z Iwoną Schymallą. Po tym spotkaniu prezes Telewizji Polskiej podejmie decyzję o przyjęciu lub odrzuceniu jej rezygnacji ze stanowiska szefowej TVP 1.

Iwona Schymalla jest związana z Telewizją Polską od lutego 1993 r. Zaczynała w Telewizji Edukacyjnej - Redakcji Społecznej od przygotowywania reportaży poświęconych problemom młodzieży. Od 1994 r., jako współautorka i prowadząca, tworzyła - wtedy będący w Polsce nowością - program telewizji śniadaniowej "Kawa czy herbata". Współtworzyła też program Redakcji Katolickiej.

Iwona Schymalla kierowała Jedynką przez ok. dwa miesiące w 2009 r., za prezesury Piotra Farfała. Po odsunięciu Farfała i mianowaniu p.o. prezesem TVP Bogusława Szwedy, w październiku 2009 r. zastąpił ją Wojciech Hoflik, którego z kolei w maju 2010 r. zastąpił Witold Gadowski. Ponownie szefową Jedynki Iwona Schymalla została w październiku 2010 r., gdy zarząd TVP przyjął rezygnację Gadowskiego.

(fot. AKPA)
Źródło: (fot. AKPA)

[

]( http://www.wirtualnemedia.pl )

d2hsxg3

[

Jurorka znowu pokazala za dużo! Czy to jest jeszcze sexy?! ]( http://teleshow.pl/gid,13387625,img,13387656,kat,,sid,144,title,Najwiekszy-wygrany-Bitwy-na-glosy-biust-Wegorzewskiej,galeria.html )
[

Tancerki „Tańca z gwiazdami” mówią całą prawdę o programie ]( http://teleshow.pl/gid,13400409,img,13400439,kat,,title,Tancerki-Tanca-z-gwiazdami-mowia-cala-prawde,galeria.html )
[

Takiej jej nie znacie!Czy Kożuchowska wolałaby ukryć te zdjęcia? ]( http://teleshow.wp.pl/malgorzata-kozuchowska-takiej-jej-nie-znacie-6026604057236609g )
[

Bohaterowie „I kto to mówi” 20 lat później ]( http://film.wp.pl/zobacz-jak-sie-zmienili-bohaterowie-komedii-i-kto-to-mowi-6025275548005505g )

d2hsxg3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hsxg3