Ivan Komarenko apeluje z Rosji do Polaków. "To byłaby narodowa tragedia"

Ivan Komarenko odpiera "atak na JP2"
Ivan Komarenko odpiera "atak na JP2"
Źródło zdjęć: © KAPiF | � by KAPIF.pl

13.03.2023 10:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ivan Komarenko z popularnego piosenkarza w ostatnich lata stał się antyszczepionkowcem, siewcą teorii spiskowych i apologetą Putina. Przed laty zrzekł się rosyjskiego obywatelstwa, ale po inwazji na Ukrainę przeprowadził się do Rosji, skąd odpowiedział na "bezprecedensowy atak środowisk lewicowo-liberalnych na osobę Papieża Jana Pawła II".

Ivan Komarenko prowadzi na Instagramie profil śledzony przez zaledwie 7 tys. osób, ale robi wszystko, by jego przesłanie dotarło do znacznie szerszego grona. Zazwyczaj skutecznie, bo wykonawca przeboju "Czarne oczy" porusza kontrowersyjne tematy i często prawi skandaliczne teorie o szczepionkach, spiskach rządów, światowych organizacji itp.

Ostatnio dorzucił do tej puli obronę św. Jana Pawła II, który stał się antybohaterem głośnego reportażu TVN24 i książki holenderskiego dziennikarza. Według autorów "Franciszkańskiej 3""Maxima Culpa. Jan Paweł II wiedział" Karol Wojtyła był krakowskim kardynałem przyczyniającym się do tuszowania pedofilii.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Komarenko mieszkający obecnie w Rosji dowiedział się z "Komentarza Tygodnia" Witolda Gadowskiego o "bezprecedensowym ataku środowisk lewicowo-liberalnych na osobę Papieża Jana Pawła II". I postanowił działać.

"Zgadzam się w pełni z redaktorem Gadowskim co do faktu, iż Jan Paweł II jest unikalną postacią spajającą Polaków na całym świecie. Nie tylko tych wierzących" - stwierdził Komarenko, który już w 1991 r. przyjechał do Polski na pielgrzymkę Jana Pawła II. Wokalista podkreślił, że to właśnie dzięki niemu został w 2010 r. polskim obywatelem.

"Wiele razy publicznie wyrażałem wdzięczność wobec Ojca Świętego tak, jak umiałem: jako artysta za pomocą piosenki" - przypomniał Komarenko, który brał w ten sposób udział w promowaniu Światowych Dni Młodzieży 2016. I po latach również stoi murem za papieżem-Polakiem, twierdząc, że "gdybyśmy dziś obsmarowali błotem Jana Pawła II na podstawie świadectw szemranych współpracowników komunistycznej bezpieki, byłoby to naszą narodową tragedią".

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" obstawiamy, kto zgarnie Oscara, zdradzamy, czym wyróżnia się nasz plebiscyt TOP SERIALE 2023 oraz dlaczego czeka nas upadek telewizji. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

ZAGŁOSUJ NA NAJLEPSZE SERIALE 2022:

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także