Trwa ładowanie...
19-08-2015 15:18

Internet domowy i telewizja – połączenie idealne

Internet domowy i telewizja – połączenie idealneŹródło: Fotolia
d45n2b7

W pakiecie taniej
Rynek telewizji kablowych zaczął rozwijać się w Polsce dość gwałtownie i ten rodzaj usługi szybko zagościł w większości domów. Tradycyjna telewizja czy telewizja satelitarna nie mają szans w starciu z tego typu usługą, ponieważ oferuje ona nie tylko możliwość oglądania programów telewizyjnych, filmów czy transmisji sportowych, ale również daje dodatkowe możliwości. Jedną z nich jest nagrywanie. Coraz częściej dekoder oferowany wraz z umową posiada możliwość zapisania dowolnego filmu lub programu emitowanego na kanałach znajdujących się w abonamencie wykupionym przez użytkownika. Dzięki temu nie trzeba śpieszyć się z powrotem do domu, ponieważ wybrany program zostanie uwieczniony i można obejrzeć go w dowolnej chwili. W wielu przypadkach do zaprogramowania nagrywania można użyć smartfona, więc nawet nie trzeba przebywać w domu, by to zrobić! Co więcej, niektóre dekodery umożliwiają transmisję nie tylko do telewizora, ale również na tablet lub smartfon, co pozwala oglądać filmy i seriale nawet w pomieszczeniu,
w którym brak telewizora. Kablówka oferuje również dla miłośników filmów i seriali dodatkowe korzyści takie jak VOD (video-on-demand), co umożliwia dostęp do wszelkich nowości filmowych za niewielką opłatą, która dopisywana jest do rachunku.

Nie tylko telewizja
Pakiet to nie tylko korzyści związane z telewizją, ale również i internetem. Zwykle oferowanych jest kilka wariantów połączenia telewizja + internet jak np. abonament miesięczny na 68 kanałów + sieć o szybkości 15 Mb/s czy zestaw 127 kanałów i sieć o szybkości 70 Mb/s. Warto zauważyć, że im większy abonament, tym więcej dostępnych stacji oraz lepsza szybkość internetu. Dostępny wybór pozwala dopasować abonament pod kątem potrzeb – jeżeli np. rzadko oglądamy telewizję, a przede wszystkim zależy nam na dobrej jakości internecie domowym, wtedy wystarczy najtańszy zestaw. Jeśli natomiast użytkownik jest zapalonym miłośnikiem seriali czy sportu – wówczas lepiej wybrać zestaw oferujący jak najwięcej interesujących go kanałów.

Internet w zestawie również kosztuje taniej, niż gdyby zakładać go osobno. Szybki internet domowy pozwala nie tylko na błyskawiczne pobieranie nawet dużych plików z sieci, ale też niezakłócone korzystanie z serwisów streamingowych. Duży transfer umożliwia płynne oglądanie filmów w serwisach wideo takich jak YouTube czy Vimeo w jakości Full HD. Osobna sprawa to usługi telefoniczne. Jeżeli używa się wciąż telefonu stacjonarnego, w ramach abonamentu można zyskać wiele minut darmowych rozmów, dzięki czemu przy rozsądnym nimi gospodarowaniu nie trzeba będzie korzystać z płatnych połączeń.

Z czyjej oferty skorzystać?
Na rynku znajduje się wiele firm oferujących opisane rozwiązania, np. Inea. Warto sprawdzić kilka ofert, aby wybrać jak najlepszą dla siebie.

d45n2b7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45n2b7