Internauci szydzą z Holeckiej. "Ostra jak brzytwa"

Danuta Holecka w "Gościu Wiadomości" rozmawiała z Jarosławem Kaczyńskim
Danuta Holecka w "Gościu Wiadomości" rozmawiała z Jarosławem Kaczyńskim
Źródło zdjęć: © TVP
oprac. KBS

21.06.2022 21:47, aktual.: 21.06.2022 22:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Danuta Holecka rozmawiała z Jarosławem Kaczyńskim w "Gościu Wiadomości". Jej miłe pytania i uśmiechy do prezesa PiS stały się obiektem kpin na Twitterze.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński po prawie dwóch latach zrezygnował z funkcji wicepremiera. Zapowiedzi jego odejścia pojawiały się od tygodni. We wtorek rano Kaczyński poinformował za pośrednictwem Polskiej Agencji Prasowej, że odszedł z rządu. Jego następcą w roli wicepremiera ma być Mariusz Błaszczak.

Z tego powodu prezes PiS pojawił się w "Gościu Wiadomości", gdzie rozmawiał z Danutą Holecką. Trudno jednak nazwać ich spotkanie wywiadem czy nawet rozmową. Holecka zadawała grzeczne, wcześniej przygotowane pytania, pilnując się, by przypadkiem nie pociągnąć Kaczyńskiego za język, czy by nie zawędrować w niewygodne dla rozmówcy rejony. Ten z kolei miał okazję wyśmiać opozycję i wystawić bardzo dobrą ocenę swojemu obozowi.

Rozmowa wypadła bardzo sztucznie, ale za to przysporzyła internautom powodów do śmiechu. Na Twitterze już krążą żarty z Holeckiej.

"Danuta Holecka masakruje właśnie prezesa PiS. Ostra jak brzytwa. Dociska. Nie pozwala na odbieganie od tematu. Rozlicza go z każdego dnia w rządzie. Prezes mokry. Dawno nie widziałem takiego dziennikarstwa" – napisał Patryk Miś z Onetu.

W podobnym tonie zażartował Tomasz Nyczka z "Gazety Wyborczej": " – 'Jeśli chcesz pokoju, szykuj się do wojny'. Pan często powtarzał tę maksymę – Holecka dociska Kaczyńskiego".

Z kolei historyk Stanisław Żerko tak ocenił pracę Holeckiej: "Prezes: będzie tani węgiel. Pani Holecka nie drąży, kiedy i dla ilu gospodarstw, mówi natomiast, że opozycja chciała budowy wiatraków. Ot, takie podawanie piłki".

Z kolei Daria Domaradzka–Guzik, trenerka wystąpień publicznych i ekspertka od mowy ciała, zauważyła, że postawa Danuty Holeckiej mogła wyrażać zachwyt.

"Utrzymanie kontaktu wzrokowego, wpatrywanie się w rozmówcę, wyraźnie uniesione kąciki ust oraz policzki, uśmiech mały i większy, kulenie postawy, szybsze mruganie, to częste sygnały zainteresowania, zachwytu, szacunku, radości, uznania... czasem flirtu" – pisze.

Danuta Holecka to jedna z najbardziej rozpoznawalnych twarzy TVP. Przez wszystkie lata kariery była związana z telewizją. Jak mało który dziennikarz może poszczycić się wieloletnią współpracą z tym samym pracodawcą. Pierwsze kroki na Woronicza 17 Holecka stawiała już w 1993 r., dziwić może zatem niski poziom przeprowadzonego przez nią wywiadu.

To nie pierwsza rozmowa Holeckiej, z której szydzą internauci. Na początku 2021 r. rozmawiała z Jackiem Kurskim również w "Gościu Wiadomości". Ich spotkanie bardziej niż wywiadem było wymianą uprzejmości, wyliczaniem sukcesów TVP i wspólnym krytykowaniem konkurencji. 

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (75)
Zobacz także