ycipk-3mg4wk

Ilona Łepkowska: odejście aktorów nie było dla mnie problemem, ale forma odejścia już tak

Była scenarzystka i producentka serialu "M jak miłość” przyznała w wywiadzie dla "Faktu”, że odejście Małgorzaty Kożuchowskiej i Kacpra Kuszewskiego były dla niej trudne, bo pociągnęły za sobą niepotrzebne plotki wykorzystane przez media.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"M jak miłość" to jej największy komercyjny sukces
"M jak miłość" to jej największy komercyjny sukces (East News)
ycipk-3mg4wk

Choć serial zostawiła po ośmiu latach pracy, wciąż jest kojarzona jako jego główna autorka. Aktorzy, którzy odeszli z "M jak miłość" twierdzą jednak, że praca z nią nie była łatwa. Może dlatego kilku z nich zakończyło pracę na planie w mało przejrzysty sposób.

-* Małgosia dała oświadczenie do prasy zanim ze mną porozmawiała, i od razu powiedziałam jej, że to było dla mnie przykre. Kacper Kuszewski wdał się w publiczną krytykę warunków pracy w "M jak Miłość”. To było moim zdaniem nielojalne* – skomentowała.

Scenarzystka powiedziała, że z niektórych postaci musiała zrezygnować sama, bo wymagały tego kolejne wątki serialu. Zaczęło się od usunięcia postaci Krzysztofa Zduńskiego, którego uśmierciła, żeby rola Marysi mogła naturalnie ewoluować. Inną z takich bohaterek była Simona grana przez Agnieszkę Fitkau- Perepeczko.

ycipk-3mg4wk

*- Uważam, że ubarwiała nasz serial, gdy była w nim obecna tak jak przyprawa w daniu – w odpowiedniej ilości. Gdy się przesoli potrawę, psuje to cały obiad. *

Ilona Łepkowska dodała też, że aktorzy i ich agenci sami prosili ją o role w serialu, bo udział w nim gwarantował rozpoznawalność i otwierał nowe furtki w karierze. Podobnie było z Anną Muchą, której udział zaproponował jej ówczesny partner, Kuba Wojewódzki.

Nasz wspólny znajomy przekazał mi, że pan Wojewódzki poprosił go, by przedstawił mi taką właśnie prośbę. Akurat zaczynał się u nas wątek studencki, bo Kinga i Piotrek zdali na studia i wyprowadzili się z Gródka do Warszawy. Uznałam, że Anna Mucha ubarwi ten wątek.

Na pytanie o kontrowersyjne odejście z planu Jacka Poniedziałka, który na łamach prasy oświadczył, że stracił pracę z powodu swojej orientacji homoseksualnej odpowiedziała jednoznacznie:
- Może pan Jacek Poniedziałek chciał się czuć represjonowany. Mogę tylko powiedzieć, że przeze mnie i TVP nie był.

ycipk-3mg4wk

"M jak miłość" gości na antenie TVP już od 18 lat. W miarę upływu lat zaczęły pojawiać się nowe wątki i bohaterowie. Serial wypromował największe polskie nazwiska. Oprócz Małgorzaty Kożuchowskiej są to również: Dominika Ostałowska, Joanna Koroniewska, Kacper Kuszyński czy Katarzyna Cichopek, którzy obok roli w serialu zaangażowali się w szereg innych projektów.

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3mg4wk

ycipk-3mg4wk
ycipk-3mg4wk