Ilona Januszewska nie pracuje już w "Wiadomościach"

Ilona Januszewska nie pracuje już w "Wiadomościach"
Źródło zdjęć: © Facebook.com
Magdalena Drozdek

15.06.2018 14:00, aktual.: 15.06.2018 14:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak nieoficjalnie ustaliła Wirtualna Polska, Ilona Januszewska – zapowiadana od kilku dni jako "nowa gwiazda TVP" – nie pracuje już dla głównego programu informacyjnego stacji.

Dowiedzieliśmy się, że Januszewska została odsunięta z zespołu „Wiadomości”. Według naszych informacji powodem miały być m.in. zdjęcia, jakie można było znaleźć na jej profilach w mediach społecznościowych.

Gdy na początku maja pojawiły się doniesienia na temat tego, że Januszewska dołączyła do zespołu „Wiadomości”, wzbudziło to wiele kontrowersji. Między innymi dlatego że na profilu dziennikarki na Instagramie znaleźć można było bez problemu jej odważne zdjęcia. Dziś jednak większość z nich zniknęła z profilu.

Zadzwoniliśmy do Ilony Januszewskiej z prośbą o komentarz w sprawie odejścia z TVP. Odpowiedzi jednak nie otrzymaliśmy, za to odesłała nas do rzecznika stacji. Do chwili publikacji tego materiału nie otrzymaliśmy jednak komentarza TVP.

Januszewska pracowała wcześniej w Telewizji Republika, gdzie prowadziła prognozę pogody. Widzowie mogli też zobaczyć ją w innych produkcjach, w których pojawiała się w ramach redakcyjnych dyżurów. Mowa m.in. o "Polsce na dzień dobry", w którym dziennikarka rozmawiała z gośćmi o pogodzie.

Transfer do TVP od razu wzbudził wiele emocji. Pierwszy materiał, który przygotowała dziennikarka, dotyczył rosnącej oglądalności kanału dziecięcego TVP ABC. Ilona Januszewska przywołała w nim dane Nielsen Audience Measurement za kwiecień. Choć przygotowała kilka materiałów, nie zdążyła zostać dopisana na oficjalnej stronie „Wiadomości” w zakładce „zespół”. Wśród zdjęć wszystkich reporterów na próżno szukać Januszewskiej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (267)
Zobacz także