Trwa ładowanie...

Ile zarabiał w "M jak miłość" Witold Pyrkosz? Kwota może zdziwić

Z bogatego dorobku ról Witolda Pyrkosza wiele jest takich, które na stałe wpisały się do polskiej popkultury. Jednak przez ostatnie 17 lat kojarzył się głównie młodszemu pokoleniu z hitem telewizyjnej Dwójki, "M jak miłość".

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Ile zarabiał w "M jak miłość" Witold Pyrkosz? Kwota może zdziwićŹródło: AKPA, fot: Niemiec/AKPA
d40ei34

Fanów zaskarbił sobie rolami w kultowych serialach: Franka Wichury w "Czterech pancernych i psie", Jędrusia Pyzdry w "Janosiku" czy Józefa Balcerka w "Alternatywach 4" Stanisława Barei. W dorobku miał także niezapomniane role filmowe, wystąpił, chociażby w debiucie reżyserskim Juliusza Machulskiego pt. „Vabank" jako J. J. Duńczyk. Przez ostatnie lata skupił się głównie na graniu w serialu "M jak miłość", w którym wcielał się w seniora rodu Mostowiaków, Lucjana.

Witold Pyrkosz, jak jeszcze do niedawna podawały media, w 2012 roku za dzień na planie filmowym zarabiał 3,5 tys. zł. W porównaniu z młodszymi kolegami z serialu chociażby Marcinem Mroczkiem i Katarzyną Cichopek zarabiał dużo mniej (ich stawki potrafiły sięgać 7 tys. zł). Jak podał "Super Express", aktor na planie "M jak miłość" spędzał 3-4 dni w miesiącu, co oznacza, że średnio był w stanie zarobić na serialu 10,5-14 tys. zł miesięcznie (co dawało około 126-168 tys. zł rocznie). Chociaż jak podawały media, aktor renegocjował później warunki umowy, to i tak trudno się oprzeć wrażeniu, że jak na artystę o takim doświadczeniu, wynagrodzenie było dość skromne.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d40ei34
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40ei34
d40ei34