Iga Krefft o depresji. "Lata terapii robią swoje"

Iga Krefft opowiedziała o walce z depresją
Iga Krefft opowiedziała o walce z depresją
Źródło zdjęć: © AKPA
oprac. KBS

24.02.2023 21:04, aktual.: 24.02.2023 21:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Gwiazda "M jak miłość" Iga Krefft przyznała, że zmaga się z depresją. Powiedziała, że po latach terapii postanowiła odstawić leki. Mówi, z czym się mierzy.

23 lutego obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Z tej okazji Iga Krefft, która znana jest z roli Uli Mostowiak w serialu "M jak miłość", opowiedziała o swojej walce z tą chorobą. Aktorka wyznała w 2021 r., że cierpi na nerwicę z elementami depresji, a dwa lata wcześniej przeszła załamanie nerwowe.

W najnowszym wpisie na Instagramie aktorka wyznała, że odstawiła antydepresanty. "Właśnie mija 9 miesięcy, odkąd postanowiłam przestać brać leki antydepresyjne. Dziwne to, bo ten rok jest dla mnie najtrudniejszym w moim dorosłym życiu", zaczęła swój wpis Krefft.

Aktorka powiedziała, że podjęcie takiej decyzji ułatwiły jej lata terapii. "Decyzja o odstawieniu leków przyszła naturalnie - czułam, że lata terapii robią swoje - że jestem gotowa zmierzyć się z moimi lękami i smutkiem bez pomocy substancji zewnętrznych. Mogłam pozwolić sobie na ten luksus, bo ciężko na niego pracowałam".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Krefft dodała, że prawdopodobnie już zawsze będzie zmagać się z chorobą. "Nie jestem wolna od depresji i nerwicy. Pewnie nigdy nie będę, ale uczę się codziennie siebie, opieki nad tą kruchą częścią siebie. Przez te kilka miesięcy chciałam użyć 'wspomagania' lekoterapią wiele razy, jak się okazało, nie musiałam! Moim lekarstwem stała się bliskość ze sobą samą, z moimi potrzebami, granicami, zdrowiem i z innymi pięknymi duszami, które były obok mnie. Ta bliskość jest prawdziwym lekarstwem. Ale uwierzcie mi, to nie przychodzi samo. Po tę bliskość sama musiałam wyciągnąć rękę".

GDZIE SZUKAĆ POMOCY?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, dzwoń pod bezpłatny numer 116 123 lub 22 484 88 01. Listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz też TUTAJ.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (16)
Zobacz także