Ich Troje: dziś kicz i tandeta, ale kilkanaście lat temu cała Polska oszalała na ich punkcie
To było szaleństwo!
None
Ich Troje to jeden z najważniejszych polskich zespołów, który w branży muzycznej pojawił się 3 listopada 1995 roku. Koncerty grupy gromadziły tysiące fanów, a płyty podbijały listy przebojów. Do powstania Ich Troje doszło przez przypadek. W 1995 r. dwójka urodzonych w Łodzi znajomych, Michał Wiśniewski i Jacek Łągwa, pracowali razem przy muzyce do spektaklu "Wielki Testament" dla Teatru Adekwatnego w Warszawie.
Pojawił się jednak pewien problem. Muzycy potrzebowali do zaśpiewania kilku partii wokalnych kobiety. Rozpoczęto więc poszukiwania odpowiedniej kandydatki. W końcu udało się. W jednym z klubów karaoke ujrzeli i usłyszeli wówczas jeszcze nikomu nieznaną Magdalenę Pokorę (która później przyjęła pseudonim Magda Femme). Wokalistka brawurowo wykonała utwór z repertuaru Edyty Górniak "To nie ja", czym zdobyła uznanie publiczności jak i samych Michała i Jacka. Wiedzieli, że to idealna dziewczyna do ich projektu. Niemal od razu zaproponowali jej współpracę, na którą zresztą piosenkarka błyskawicznie przystała.
Kooperacja układała się na tyle dobrze, że cała trójka postanowiła założyć zespół. Grupa przyjęła nazwę Ich Troje i szturmem podbijała serca kolejnych fanów. Kapela zyskała wówczas ogromną popularność i wzbudziła zainteresowanie wytwórni muzycznych. Mało kto wie, że w międzyczasie doszło do cichego ślubu Michała z Magdą. Para z troski o przyszłą karierę nie chciała o tym informować i nawet po rozwodzie w 2001 roku nie podano wiadomości, że byli oni kiedykolwiek małżeństwem. Dopiero w 2004 roku Magda w wywiadzie dla czasopisma "Viva!" przyznała się do tego faktu.
W marcu 1996 roku ukazał się debiutancki album grupy zatytułowany "Intro". Płyta rozeszła się w liczbie przekraczającej 50 tysięcy egzemplarzy i uzyskała status złotej, co było sporym sukcesem jak na debiutanta.
Wszystkich więc zadziwiła decyzja Pokory, która nieoczekiwanie oświadczyła, że odchodzi z zespołu. Mimo początkowych problemów ze znalezieniem godnej następczyni, udało się wyłowić z tłumu kandydatek kolejną wokalistkę. Została nią Justyna Majkowska, która od razu zyskała akceptację fanów grupy. Wraz z jej wstąpieniem do Ich Troje, grupa rozpoczęła błyskawiczną drogę na sam szczyt polskiej sceny muzyki rozrywkowej i stała się prawdopodobnie najbardziej popularną kapelą w kraju.
W 2003 roku zespół wystąpił w konkursie Eurowizji z zaśpiewanym w trzech językach przebojem "Keine Grenzen". W finale zajął 7. miejsce, co jest najlepszym wynikiem reprezentanta Polski od czasów Edyty Górniak. Jeszcze w tym samym roku, w TVN ruszył reality-show z Michałem Wiśniewskim "Jestem jaki jestem".
Po kilku latach wspólnego grania za współpracę podziękowała Justyna Majkowska. Wokalistka była zmęczona ciągłymi występami, przez co nie miała czasu dla rodziny. Oprócz tego, nie chciała, aby jej nazwisko do końca życia kojarzone było z jedynie takim rodzajem twórczości. Marzyła o zmianie. Jej rolę przejęła Anna Świątczak, która podobnie jak Magda Femme związała się uczuciowo z liderem zespołu. Warto przypomnieć, że wcześniej Wiśniewski był w związku małżeńskim z tancerką formacji, Martą "Mandaryną" Mandrykiewicz.
Mimo pasma sukcesów, jakie kilkanaście lat temu odnosiła grupa, w 2004 roku Wiśniewski poinformował o zakończeniu działalności Ich Troje. Grupa przestała istnieć wraz z występem 12 grudnia 2004 roku w Kielcach. Ku zaskoczeniu wielu fanów, już dwa lata później, po festiwalu Top Trendy w Sopocie, zespół reaktywowano. Warto wspomnieć, że jeszcze w tym samym roku Ich Troje ponownie wystąpiło na Eurowizji. Z piosenką "Follow My Heart" odpadli w półfinale konkursu. 31 sierpnia 2007 roku w Kielcach odbył się koncert z okazji 10-lecia grupy, który przyciągnął przed telewizory prawie 4 miliony widzów. Taki wynik nie odbił się jednak na sprzedaży kolejnych krążków. Od tamtej pory wieszczy się upadek grupy.
AR