Trwa ładowanie...

"Hugo, co to znaczy": Nowy serial dla przedszkolaków

Share
"Hugo, co to znaczy": Nowy serial dla przedszkolaków
Źródło: Polsat
d239eeu

Od 2 września Polsat JimJam rozpocznie emisję „Hugo, co to znaczy?” - nowego programu dla przedszkolaków, zawierającego elementy filozofii podanej w bardzo atrakcyjny i przystępny dla maluchów sposób.

Serial został stworzony w oparciu o wielokrotnie nagradzane książki popularyzatora filozofii wśród dzieci i dorosłych, Oscara Brenifiera. „Hugo, co to znaczy?” to piękna wizualnie, zabawna, zaskakująca i wartościowa podróż po krainie abstrakcyjnych pojęć i ważnych pytań. Program udowadnia, że filozofia nie ma nic wspólnego z nudą czy powagą, i że jest zbyt fajna, aby czekać na nią, aż się dorośnie.

Główny bohater serii - Hugo, jak wszystkie dzieci, jest niezwykle dociekliwy i ciekaw otaczającego go świata. Zainteresowany wszystkim, co się dookoła niego dzieje, chce poznać sens wszelkich napotykanych zjawisk. Chłopiec zastanawia się, dlaczego czasami czujemy się smutni, co tak naprawdę oznacza czegoś się uczyć i czy świat o poranku będzie wyglądał tak samo jak wtedy, gdy kładliśmy się spać. Hugo dzieli się swoimi odkryciami z przyjaciółmi, którzy zgłębiają zadany przez niego temat i opowiadają o swoich przemyśleniach. A wszystko to w otoczeniu przepięknej grafiki, bo to właśnie obrazki przychodzą często z pomocą, gdy trudno jest nam coś zrozumieć.

Pełen humoru, ciepła i zabawy świat Hugo nie dostarcza jednak gotowych odpowiedzi. Bohaterowie „Hugo, co to znaczy?” dzielą się przemyśleniami na dany temat, a następnie pytają małych widzów, co oni sami myślą o poruszanej sprawie. Maluchy uczą się w ten sposób dostrzegać wiele różnych stron jednego zagadnienia, tolerować poglądy innych ludzi i wyciągać wnioski, na podstawie uzyskanych informacji. Celem programu jest zachęcanie szkrabów do zadawania pytań, a rodziców do prowadzenia rozmów z dziećmi i pomagania im w zrozumieniu świata.

d239eeu

Inspirowane przetłumaczonymi na ponad 20 języków książkami Oscara Brenifiera („Życie, co to takiego”, „Uczucia, co to takiego”, „Szczęście według Niny”, „Prawda według Niny”), pięciominutowe odcinki „Hugo, co to znaczy?” stawiają pytania, na które czasami nie można jednoznacznie odpowiedzieć, ale które na pewno warto zadać. A wśród nich znajdziemy takie zagwozdki jak: Kiedy coś jest niesprawiedliwe? Czy kiedykolwiek zezłoszczenie się można uznać za dobre? Czy kłamstwo jest zawsze złe? Jak można pomóc smutnym przyjaciołom się uśmiechnąć? Czy jestem mały tylko w porównaniu z czymś dużym?

Wszystkie poruszane w programie tematy są odpowiednie dla przedszkolaków, a autorzy tekstów podeszli do nich z wyjątkową ostrożnością i wrażliwością. W tworzeniu „Hugo, co to znaczy?” pomagał ekspert w zakresie edukacji - Nick Chandley, a kanał JimJam (w Polsce POLSAT JimJam) jest koproducentem serii.

Polsat JimJam zaprasza na serial „Hugo, co to znaczy?” od 2 września, od poniedziałku do piątku o godzinie 07.00, 12.45, 14.50, 17.00 i 18.50, a w weekendy o 07.00, 12.45, 14.50 i 18.50.

d239eeu

Podziel się opinią

Share
d239eeu
d239eeu