"Homeland": Ulubiony serial Baracka Obamy powraca z 3. sezonem

"Homeland": Ulubiony serial Baracka Obamy powraca z 3. sezonem
Źródło zdjęć: © Showtime

13.03.2014 14:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zdobywca pięciu Złotych Globów oraz ośmiu nagród Emmy, serial *"Homeland", powraca na polską antenę z nowym sezonem! * 3. seria rozpoczyna się od następstw dramatycznego ataku terrorystycznego, w którym życie straciło wielu pracowników amerykańskiego aparatu wywiadowczego. To również początek polowania na najbardziej poszukiwanego terrorystę świata – Nicka Brody’ego (Damian LewisKompania Braci”). Carrie (Claire Danes „Romeo i Julia”) i Saul (Mandy PatinkinSzpital dobrej nadziei”) próbują pozbierać się po ostatnich wydarzeniach, jednak polityczno–medialna burza wytworzona wokół ataku terrorystycznego oraz późniejszego ścigania Brody’ego znacznie im to utrudnia.

Za stworzone kreacje odtwórcy głównych ról – Claire Danes oraz Damian Lewis zostali wyróżnieni wieloma prestiżowymi nagrodami i trafili do grona najlepszych aktorów Hollywood. Zanim doskonale znana wszystkim z filmu „Romeo i Julia” Claire wcieliła się w postać cierpiącej na cyklofrenię agentki Carrie, odbyła szereg spotkań z oficerami CIA, przewertowała nagrania z cierpiącymi na zaburzenia afektywne dwubiegunowe pacjentami oraz konsultowała się ze znaną na całym świecie pisarką i znawczynią tematu Julie Fast, która również zmaga się z ową chorobą.

Gra aktorska nie jest jedynym atutem serialu, wspomnieć należy również o tworzącej niepowtarzalny klimat ścieżce dźwiękowej, a chociażby dlatego, iż wśród wykorzystanych w serialu utworów znajdują się kompozycje polskiego wybitnego trębacza jazzowego, Tomasza Stańko z którego kwintetu skonstruowana została także czołówka. „Homeland” ma rzeszę fanów na całym świecie, z ogromnym zainteresowanie losy Carrie i Brody’ego śledzi sam prezydent Barack Obama.

W serialu występują również: Morena Baccari („Serenity”), Rupert Friend („Duma i uprzedzenie”), Jackson Pace („Zamiana miejsc”), Sarita Chodhury („Morderstwo doskonałe”), Tracy Letts („Wydział pościgowy”) oraz F. Murray Abraham („Imię róży”).

Polska premiera 3. sezonu serialu *"Homeland" w piątek, 28 marca, o godzinie 22:00 na antenie kanału FOX.*

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także