Trwa ładowanie...
dn8x4nj

Historyczne zwycięstwo "Wydarzeń" nad "Wiadomościami". Polsat po raz pierwszy z większą oglądalnością

Lipiec okazał się wielkim sukcesem dla "Wydarzeń". Wirtualnemedia.pl podają, że po raz pierwszy w historii serwis informacyjny Polsatu wyprzedził "Wiadomości" TVP.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Wydarzenia" mają powód do świętowania.
"Wydarzenia" mają powód do świętowania. (PAP)
dn8x4nj

Pierwsze miejsce w rankingu oglądalności zajęły "Fakty" TVN. Zaraz potem uplasowały się "Wydarzenia", które jeszcze niedawno znajdowały się na czwartej pozycji. Dalej mamy "Wiadomości", "Teleexpress" i "Panoramę".

Największym zaskoczeniem okazuje się zdeklasowanie "Wiadomości" przez "Wydarzenia". Te drugie na trzech kanałach (Polsat, Polsat News i Polsat News 2) oglądało w lipcu 1,77 mln widzów, co stanowi poważny wzrost. Dla porównania, przed rokiem widzów tego dziennika było o 15,87 procent mniej. Z raportu wynika, że to właśnie tylko "Wydarzenia" zyskały widzów.

Widzowie w przedziale 16-49 lat najchętniej wybierali "Fakty". Na drugim miejscu uplasowały się "Wydarzenia", które w samym Polsacie oglądało 617 tys. osób (do góry o 23,33 proc. - największy wzrost w zestawieniu). Trzecie miejsce zajęły "Wiadomości" z 365 tys. widzów.

Do raportu Wirtualnych Mediów odniósł się na Twitterze Jarosław Olechowski.

dn8x4nj

Podziel się opinią

Share
dn8x4nj
dn8x4nj